Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana uszczelniaczy zaworowych silnik ALT


Willy_Will

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy ktoś z Was wymieniał same uszczelniacze zaworowe bez ściągania głowicy w silniku ALT 2.0? Czy w ogóle to jest możliwe bez ściągania głowicy?

Czy to pomogło coś w spalaniu oleju (bo rozumiem że całego problemu nie rozwiązuje)?

Zastanawiam się czy warto to zrobić, ponieważ koszt jest dużo mniejszy niż remont całego silnika a może akurat coś to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik większą ilość oleju spala poprzez pierscienie tłokowe. Oczywiście uszczelniaczami zaworowymi też lecieć może ale po wymianie spalanie oleju raczej drastycznie nie spadnie. Co do samej wymiany bez ściągania głowicy zapewne znajdzie się magik który podoła ale lepiej zdjąć i zrobic jak należy. No ale tu decyzja należy do Ciebie i mechanika czy podejmie się roboty "in situ" (na silniku bez demontażu)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2018 o 21:32, marasisonlyone napisał:

Też rozważam taka akcje, jakbyś sie zdecydował albo coś więcej wiedział w temacie mógłbyś się podzielić :)

Na razie nic się nie dowiedziałem. Pytałem kilku mechaników (w okolicy Bielska-Białej) ale raczej nie są chętni robienia tego bez ściągania głowicy. W jednej firmie mi powiedzieli min. 1500zł... 

Może ktoś jest w stanie polecić kogoś kto zna temat (ze Śląska)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest może ktoś na forum kto robił (niekoniecznie osobiście) taką wymianę w swoim samochodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz na liczniku ? Ile oleju bierze ?.

Mierzyłeś kompresję lub robiłeś próbę olejową ?.

Wydanie kwoty 1500 zł na same uszczelnienia i brak pewności na zmniejszenie poboru oleju to tylko zbędny wydatek.

Trzeba wymienić również tłoki.

Przymierzam się do takiego remontu za jakiś czas

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2018 o 09:40, KINIAM napisał:

Ile masz na liczniku ? Ile oleju bierze ?.

Mierzyłeś kompresję lub robiłeś próbę olejową ?.

Wydanie kwoty 1500 zł na same uszczelnienia i brak pewności na zmniejszenie poboru oleju to tylko zbędny wydatek.

Trzeba wymienić również tłoki.

Przymierzam się do takiego remontu za jakiś czas

 

Niecałe 200k. Bierze około 0,7 na 1k.

Kompresji nie sprawdzałem.

Nie mam zamiaru tego robić w takiej cenie. Tym bardziej że nie znam nikogo kto by się na tym znał. Także na razie musi zostać tak jak jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...