Skocz do zawartości
IGNOROWANY

pytanie odnośnie uszczelki pod głowice i pierscieni


ZerOFXP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przygotowuje się do remontu mojego 1.6 alz i stad moje pytanie jakiej firmy wybrać najlepiej uszczelkę pod głowice i pierścienie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Victor Reintz , Erling ,Goetze    to uszczelki ,pierścienie to Goetze lub Kolbenschmidt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelkę dawałem Victor Reinz a pierścienie Kolbenschmidt i jest wszystko OK - od remontu przejechane 32kkm.

Jak już rozbierasz tak poważnie to rozważ regenerację głowicy a przynajmniej jej dobre sprawdzenie (nie tylko planowanie) u kogoś kto się zajmuje typowo głowicami. Niestety używanie LPG nie przedłuża żywotności silnika. Proponuję też podrzucić nowe panewki przynajmniej korbowodowe i sprawdzić jak wyglądają luzy na sworzniach tłoków tzn. czy nie ma nadmiernych luzów na połączeniu sworzeń-korbowód albo sworzeń-tłok. Jeżeli wymienisz tylko pierścienie a tłoki będą się "bujały" na sworzniach to efekt może być połowiczny.

PozdrawiaMM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dałem uszczelkę Victor Reintz, pierścienie i panewki korbowodowe Kolbenschmidt. Całkowity remont silnika zamknął mi się w 2500zł głowica prawie jak nowa. za 3 dni pierwsze uruchomienie. Remont miał jeszcze chwile poczekać ale pewnego dnia przy odpalaniu zobaczylem dym z pod maski szybko okazało się ze pali się cała obudowa filtra powietrza. Na szczęście szybkie jego wyrwanie oszczędziło auto . Mm teraz nadzieję że trochę pojeździ :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...