Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa pompy oleju, a koło jednomasowe..


Mazurxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich speców. ;) opisze po krótcę swoją sytuacje i prosiłbym o informacje. Jakiś czas temu kupiłem Audi a4 b7 2.0 TDI BLB. Auto posiada roczną gwarancje VIP Gwarant. Krótko po zakupie usłyszałem, że silnik pracuje głośniej niż powinien, a hałas pochodzi z okolic miski olejowej. Wywnioskowałem, ze jest to nieszczęsna pompa oleju. Sprawę zgłosiłem do VIP gwarant, skierowano mnie do serwisu BOSCH na diagnozę. Komputerowo potwierdzili niskie ciśnienie oleju na wolnych obrotach i zasugerowali, że uszkodzone mogły również zostać panewki. ( nigdy nie zapalił się kontrolka ciśnienia oleju). Gwarant zlecił rozebranie dołu silnika i zweryfikowanie uszkodzeń. No i tu zaczynają się jaja. Samochód stoi już w serwisie ponad tydzień - na chwile wjechał na podnośnik, ale stwierdzili, że koło dwumasowe zostało kiedyś wymienione na jednomasowe i przez to, aby dostać się do miski olejowej trzeba wyjąc cała skrzynię biegów i teraz czekają na potwierdzenie z VIP gwarant czy pokryją większe koszty robocizny. Czy rzeczywiście wymiana sprzęgła utrudnia dostep do pompy oleju? Czy serwis tylko gra na zwłokę? Będę wdzięczny za pomoc w ocenie sytuacji :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabierz lepiej samochód z tego "serwisu"...Moduł olejowy i skrzynia to 2 tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby ściągnąć miskę trzeba odkręcić dwie problematyczne śruby koło kola zamachowego. Dostęp bardzo słaby.  W przypadku normalnego sprzęgła czytaj dwunasy idzie zrobić to normalnie bo imbus wchodzi na styk. Pytanie jak wygląda sprawa z jednomasa może faktycznie koło blokuje dostęp do tych dwóch śrub miski. W takim przypadku trzeba by zrzucić skrzynie żeby zdjąć miske i dopiero wtedy będzie dostęp do modułu pompy. 

Edytowane przez .Pablo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...