Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9 TDI AFN kompatybilność pomp wtryskowych


MarianzPolski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie

Od niedawna jestem posiadaczem A 4 B5 z silnikiem 1.9 AFN. Odgruzowuje samochód po poprzednim właścicielu i mam kilka pytań do fachowców.

Cieknie mi pompa wtryskowa o kodzie 460404969 (028130115A) tak się składa, że mam dostęp do fabrycznie nowej pompy ale z silnika SDi o numerze 460404972 (038130107B). Przeczytałem już wiele wątków w temacie pomp wiem, że różnią się one wydajnością , występuje w nich tzw fala itp. Pytanie moje brzmi - czy da się w jakiś sposób zastosować pompę z SDi do mojego TDi? Nie planuję modyfikacji mocy chcę zostać przy serii , każda pompa robiona jest z zapasem wydajności. Mam również w dobrym stanie pompę o numerze 460404977 (038130107D) ta raczej jest kompatybilna, ale proszę o potwierdzenie tej informacji. Wolałbym włożyć nową niż regenerować starą, pod warunkiem, że ma to szanse działać poprawnie. 

Z Góry Dziękuję.

Edytowane przez MarianzPolski
BŁĄD OZNACZENIA SILNIKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest taka.

Co bys nie wkozyl samochód będzie jezdzil.tylko teraz są pewne plusy i minusy.

Prócz fali jeszcze tlok jest inny tzn sdi 9 mm afn 10mm jest jeszcze 11mm ale to już nie na temat.

Wlozysz z tego sdi niby fajnie ale nie wiem czy sterownik to ogarnie.chodz były audi bez turbo na vp czyli podejrzewam że ogarnie.

Ewentualnie zmienisz nastawnik że swojej.

Mozesz spodziewać się spadku mocy w tym przypadku.czyli wizyta u tunera by było to zrobione dobrze wskazana.

To też są koszta nom chyba że nie będzie Ci to przeszkadzać.

 

Skąd cieknie pompa???

Zlokalizowales wyciek???

Może uda się to ogarnąć dość łatwo i tanio.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, wesz82 napisał:

Sytuacja jest taka.

Co bys nie wkozyl samochód będzie jezdzil.tylko teraz są pewne plusy i minusy.

Prócz fali jeszcze tlok jest inny tzn sdi 9 mm afn 10mm jest jeszcze 11mm ale to już nie na temat.

Wlozysz z tego sdi niby fajnie ale nie wiem czy sterownik to ogarnie.chodz były audi bez turbo na vp czyli podejrzewam że ogarnie.

Ewentualnie zmienisz nastawnik że swojej.

Mozesz spodziewać się spadku mocy w tym przypadku.czyli wizyta u tunera by było to zrobione dobrze wskazana.

To też są koszta nom chyba że nie będzie Ci to przeszkadzać.

 

Skąd cieknie pompa???

Zlokalizowales wyciek???

Może uda się to ogarnąć dość łatwo i tanio.

 

W SDI jak i w AFN tloczek ma 10mm.

Generalnie pompa z SDI jak i z AFN jest bardzo podobna do siebie. Sterownik tez ogarnie pompe z SDI.

Mozna zrobic jeszcze taka rzecz, ze do pompy z SDI wsadzisz fale z AFN + sprezyny glowne i bedzie gites.

Jak cos to do Olkusza daleko nie masz wiec zapraszam do siebie ? Jak jestes zainteresowany to odezwij sie do mnie na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz a ja właśnie czytałem że sdi mają 9mm tlok.

Niech kolega powie skąd leci.

Swoją drogą to bylby nie głupi pomysł.

Ty przecież na spokojnie ogarniesz ta pompe nawet jak musiałby ja wyciągać z auta...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...