Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bardzo słabe wybieranie dziur - czy amortyzatory do wyamiany?


leewang

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Koledzy możecie doradzić po czym poznac zużyte amortyzory? Mam zawieszenie 1BE, jak kupowałem samochód to wydaje mi się że lepiej wybierał dziury, teraz nie ma praktycznie żadnej amortyzacji. Na stacji wychodzi wszystko ok, okolice 65%. Amortyzatory nie są wylane ale czy mimo wszystko mogą już być niesprawne?

Pozdrawiam

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, leewang napisał:

Witam

Koledzy możecie doradzić po czym poznac zużyte amortyzory? Mam zawieszenie 1BE, jak kupowałem samochód to wydaje mi się że lepiej wybierał dziury, teraz nie ma praktycznie żadnej amortyzacji. Na stacji wychodzi wszystko ok, okolice 65%. Amortyzatory nie są wylane ale czy mimo wszystko mogą już być niesprawne?

Pozdrawiam

Mam to samo, na stacji wszystko OK (ale to badanie trzeba brać po uwagę z przymrużeniem oka) a na dziurach stuka. Będę się skłaniał raczej nad wymiana amortyzatorów bo to raczej ich winna. Przy studzienkach słychać takie stukanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w sumie nie ma stukania, ale jeżdżę jak gokartem bez amortyzacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiece ze amortyzatory powinno sie sprawdzac dopiero jak sie rozgrzeją? Wiec takie z domu na stacje przejechanie sie nie pokaze faktycznego stanu amortyzatora. Powinno się pojeździć, i dopiero jechac na sprawdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, karaluch8 napisał:

A wiece ze amortyzatory powinno sie sprawdzac dopiero jak sie rozgrzeją? Wiec takie z domu na stacje przejechanie sie nie pokaze faktycznego stanu amortyzatora. Powinno się pojeździć, i dopiero jechac na sprawdzenie.

Pewnie, nie dużo ale zrobiłem 15km (głównie po mieście) i pojechałem na stację :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i wymienialiście amortyzatory bo ja mam to samo, każdą nierówność czuć podczas jazdy. Wymieniłem amortyzatory na tyle bo jeden zaczynał lać ale jeśli chodzi o jazdę to nic nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...