Skocz do zawartości
IGNOROWANY

3.0 TDI basowy klekot


Konrad20vt

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, przejechałem traske 1000km, auto stało tydzien po tygodniu odpaliłem chwile chodziło normalnie, a po około 30s pojawił się basowy dzwiek z silnika od strony pasażera jakby z kolektora/dołu silnika cieżko to określic ? Taki basowy klekot, po dodaniu gazu nasilał sie i po chwili cisza. I juz cały dzien spokoj, następnego dnia to samo po nocnym staniu jak odpaliłem ten dzwiek ? Dodam że auto równo chodzi, nie kopci obroty równo itp. Tylko ten dzwiek, utrzymuje sie on do momentu az rusze i przejade z 50m . A4 b8 3.0 TDI CCWA od razu uprzedzam ze to nie rozrząd bo tam jak sie ucho przystawia jest cisza, to słychać własnie od strony pasażera jakby z kolektora. Wtryskiwacz? Korekty idealne, auto nie kopci pali bardzo mało. Jedyny błąd na kompie to za niski przepływ EGR..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od EGR może tak być? Dziś rano sprawdzałem i brzmi to chyba z filtra powietrza z tamtych okolic po 2minutach cisza i już auto może stać kilka godzin i będzie ok a następnego dnia jak odpala rano to samo.. w środę mam mechanika na wymianę egr i na duży serwis ale myślałem że może ktoś miał coś podobnego ? 

Edytowane przez Konrad20vt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, dziś odpaliłem i cisza no nic chyba nikt nie miał takiego problemu będę musiał poczekać na mechanika. A postał cały dzien wieczorem odpalam i znów to samo plus podczas jazdy dłużej to było wiec zostaje mi tylko czekać na srode i zaprowadzic auto do mechanika. Pozdrawiam

Edytowane przez Konrad20vt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2018 o 21:08, Konrad20vt napisał:

Dziwne, dziś odpaliłem i cisza no nic chyba nikt nie miał takiego problemu będę musiał poczekać na mechanika. A postał cały dzien wieczorem odpalam i znów to samo plus podczas jazdy dłużej to było wiec zostaje mi tylko czekać na srode i zaprowadzic auto do mechanika. Pozdrawiam

I jak, problem rozwiązany? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa - samo sie naprawiło :O auto stało u mechanika odpalane kilka razy co rano i juz tego nie było.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2018 o 00:24, Konrad20vt napisał:

auto stało u mechanika odpalane kilka razy co rano i juz tego nie było.. 

moje też tak mają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...