Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z czujnikiem PDC


timonq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów i koleżanki,

Pomimo, że czytałem już od jakiegoś czasu forum, to jednak jest to pierwszy temat jaki sam chciałem poruszyć, ponieważ nie udało mi się nigdzie znaleźć odpowiedzi. 

Jakiś czas temu padł czujnik cofania, co objawiało się ciągłym kilkusekundowym piskiem z głośniczka, sprawdziłem na ucho oraz VAGiem i znalazłem winowajcę. Nie zastanawiając się długo zamówiłem czujniczek na znanym portalu aukcyjnym. Byłem świadomy, że zamawiam zamiennik, ale nie przeszkadzało mi to, chciałem go później pomalować i na jakiś czas byłoby ok.

Niestety po zmianie czujnika na nowy (zamiennik) nadal występuje problem z asystentem parkowania. VAG wyrzuca mi błąd czujnika (środkowy lewy - czyli ten co wymieniłem), natomiast wartości odległości dla tego czujnika są odczytywanie poprawnie - do tego słychać charakterystyczne cykanie. Problem jaki występuje to:

  • na wyłączonym silniku, ciągły sygnał błędu z brzęczka aż do wyłączenia się asystenta,
  • na odpalonym silniku, krótki piszczenie z głośniczka cofania (takie jak przy błędzie), przerwa, znowu piszczenie, czasem (jeśli postawię coś blisko) to czujnik zadziała normalnie i pisknie że coś widzi przez sekundę, sekwencja pojawia się losowo.

 

Co zrobiłem:

  • Kable sprawdziłem - jak zamieniłem czujniki to błąd przeskoczył na inny,
  • Czujnik kupiłem z takim samym kodem jak oryginalny,
  • W załączniku sygnał z czujnika - niebieski to ten niby uszkodzony - na początku mamy dużo szumu, ale wynika to z tego, że mocowałem go wtedy. Pod koniec jest płaski - zamocowany i stałem przy nim
  • Zamiennik w porównaniu do oryginałów ma większe opóźnienie, oryginały coś około 0.9ms, zamiennik 1.1ms
  • Kod błędu to standardowe:
01546 - Sensor for Parking Aid: Rear Mid-Left (G204) 31-00 - Open or Short to Ground

 

Więcej różnic nie zauważyłem. Powiedzcie mi proszę, czy to wina zamiennika czy może coś źle robię? Spotkał się ktoś z czymś takim?

Pozdrawiam

Przechwytywanie.PNG

Edytowane przez timonq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to wina zamiennika, lepiej kupić używkę.

Powiem jeszcze, że nie tylko Audi ma takie problemy bo BMW (e46) też odwala dokładnie taki sam cyrk po montażu zamiennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też właśnie myślałem :(Ktoś ma jakiś sprawdzony sklep? 

 

edit:

Czy mogę zamówić czujnik z jakimkolwiek numerem seryjnym? Nigdzie nie mogę znaleźć mojego ?

Edytowane przez timonq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

dzisiaj dotarł do mnie oryginalny używany czujnik i wszystko śmiga :) teraz tylko muszę go pomalować i będzie elegancko :) Powiedzcie mi, czy jak go delikatnie spryskam sprayem  (już jest położony jeden lakier) to nie będzie problemu z działaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Podłączę się pod temat.

Kupiłem 3 używane czujniki. Chciałem sprawdzić ich sprawność przed montażem w aucie bo jest dużo pracy aby się do nich dostać w Avancie. 

Podłączyłem zasilanie 12 V do czujników.

na pin nr 1 : +12V ,

na pin nr 3: 0V

Spodziewałem się że czujniki po podłączeniu zasilania wydadzą z siebie charakterystyczny dźwięk cykania. Żaden z czujników nie wydał dźwięku. 

Czy w takim razie wszystkie są 100% uszkodzone?

Ma ktoś jakiś inny sposób na sprawdzenie?

Dziękuję z góry za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...