Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Świecąca kontrolka silnika i migająca świec żarowych


21kyre

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Od wczoraj mam problem z moją B7 2.0TDI 140KM BPW 4X4. Zaświeciła się kontrolka od świec żarowych i migala a auto wchodzi w tryb awaryjny, po zgaszeniu i odpaleniu gaśnie i jest ok, ale w trakcie jazdy zapala się dalej i tak w kolko. Potem zapaliła się jeszcze kontrolka silnika, komputer wykazał elektrozawór od ciśnienia doładowania kod błędu p0243. Ma ktoś jakieś sugestie? Czy to tylko czujnik? Czy turbina siada? Dodam, że ojciec posiada również ten sam model z tym samym silnikiem i miał również taka sytuację z kontrolka świec, lecz kontrolka od silnika się nie zapaliła, a problemem był zapchany EGR. 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dokładnie w ten sposób auto sygnalizowało problem z dpf-em, a wcześniej z turbiną, kiedy to problemem był nieszczelny kolektor dolotowy. U Ciebie nie ma błędu P2002 czyli niesprawny dpf, więc warto sprawdzić turbinę i układ dolotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem  został rozwiązany, problem był w wariujacym elektrozaworem od doładowania, który został wymieniony, ale znalazłem także pewien kabelek, który był odizolowany oraz znalazły się kable które były podłączone na jakieś badziewne wsowki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...