Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z elektryką, Airbag i inne niezwiązane ze sobą błędy w A4 B8


Szalony.Janek.Pirat

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynając od początku - w marcu tego roku miałem małą stłuczkę, na szczęście nic poważnego się nie stało - rozbita maska, błotnik, lampa i zderzak. Całość na szybko wymieniona, z racji tego że używam samochodu dość intensywnie. Po kilku tygodniach zaczęło się niewinnie - błąd TPMS (sprawdź ciśnienie koła). Po sprawdzeniu okazało się, że wszystko jest okej - błąd zniknął, więc kontynuowałem użytkowanie. Po kilku dniach błąd hamulca ręcznego (oczywiście hamulec działał poprawnie, a błędu już nie było przy kolejnym odpaleniu silnika nie było). Pewnego dnia ruszyłem bez zapiętych pasów i po chwili zaskoczyłem, że nie było alarmu. Była za to czerwona ikonka Airbag. Wtedy się zaczęło sypanie błędami: ESP, hamulec ręczny, TPMS (sprawdź ciśnienie i ogólny błąd), tempomat, przepalone żarówki, błąd zasięgu świateł mijania. Oczywiście nie na raz (ani nawet nie zawsze), ale przy akompaniamencie błędu Airbag. W międzyczasie samochód był u lakiernika z prawdziwego zdarzenia, gdzie został ładnie polakierowany i porządnie złożony, ale błędy jak były tak są.

Pierwsze co - podłączenie komputera. Brak informacji o zderzeniach albo wystrzelonych poduszkach. Wypluło całą masę błędów (tych które opisałem powyżej), które dało się kasować, ale następujące pojawiały się za każdym razem:

Moduł komfortu (CAN TP20) - 01321 Permanentny Sterownik airbag brak komunikacji
Magistrala centralna (gateway) (CAN TP20) - 01321 Permanentny Sterownik airbag brak komunikacji
Elektronika centralna (CAN TP20) - 01321 Permanentny Sterownik airbag brak komunikacji
Elektryczny hamulec postojowy (UDS/TP20) - 01321 Permanentny Sterownik airbag brak komunikacji
Sterownik silnika - U015100 Permanentny Brak komunikacji z poduszką powietrzną

Na tym forum znalazłem kogoś kto miał podobny problem, gdzie sterownik Airbag był uszkodzony. Wymontowałem ten nieszczęsny sterownik (przy okazji sprawdzając wtyczki pod siedzeniami) i wysłałem do sprawdzenia firmie spod Poznania. Niestety okazało się, że sterownik jest jak sprawny.

Gdzieś indziej wyczytałem, że może to być wina akumulatora. Podpięcie testera pokazało, że faktycznie akumulator nadaje się do wymiany. Nowy akumulator, kodowanie go, mierzenie poboru itp. Wszystko pięknie! Kasowanie błędów i... nadal to samo. Powracające błędy nt. braku komunikacji ze sterownikiem.

 

Ktoś ma jakiś pomysł co można jeszcze samemu sprawdzić?

DSC_1569.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie sterowniki sygnalizuja brak komunikacji z Air Bag.Jesli sterownik sprawny ,to trzeba sprawdzic czy we wtyczce jest zasilanie i komunikacja na CANach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarcinOslo dzięki za odpowiedź.

Zaraz sprawdzę wtyczkę pod tym kątem, tylko znajdę jakiś schemat. Podpowiesz jak sprawdzić komunikację na CAN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2018 o 16:42, Szalony.Janek.Pirat napisał(a):

@MarcinOslo dzięki za odpowiedź.

Zaraz sprawdzę wtyczkę pod tym kątem, tylko znajdę jakiś schemat. Podpowiesz jak sprawdzić komunikację na CAN?

Witam. Pamiętasz co było przyczyną,bo mam identyczny problem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...