Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Reflektory ksenonowe zmiana na halogany


adamek1212

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem niedawno audi a4 b5 rok 2000 lift z silnikiem 1.8 92 KW z ksenonami (nie wiem czy poprzedni właściciel wymieniał całe lampy czy jak zmienił te światła. Tak wiem nie poczytałem o tych światłach dokładnie i teraz za to płace ;/) i owe lampy nie posiadają spryskiwaczy których ksenony potrzebują aby auto mogło legalnie przejść przegląd, nie ma też chyba auto-poziomowania. Moje pytanie polega na tym czy wystarczy zamontować spryskiwacze i poziomowanie czy lepiej i pewniej wymienić lampy na halogeny, żeby wszystko było legalnie i z homologacją? Patrzyłem to komplet lamp przód kosztuje coś kolo 400 zł, wymienić je to chyba nie jest duży problem tylko nie wiem czy trzeba coś kombinować z wiązką elektryczną. Ewentualnie ile taka wymiana mogłaby kosztować u mechanika?

 

I od razu drugie pytanie gdzie mogę znaleźć kod silnika aby na profilu prawidłowy wpisać?

Edytowane przez adamek1212
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanszym rozwiązaniem jest powrót do halogenow. W instalacji bedzie trzeby poprzepinac położenie kabli we wtyczkach do lamp. Kod silnika znajduje sie na wlepkach w kiazce serwisowej na pierwszej stronie i w bazażniku koło koła zapasowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz kupował nowe lampy to unikaj TYC, są kiepskiej jakości. Depo są dobrze wykonane, bardzo zbliżone do oryginału, kosztują trochę ponad 400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...