Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odpaleniem silnika


Czarli

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Autko to Audi A4 B6 1.6 102KM ALZ bez gazu. Problem tkwi w tym ze jak auto postoi dzien, a czasami dluzej, to jest problem z odpaleniem. Silnik kreci normalnie i jak odpali to pracuje na 2 cylindry pochodzi tak z max 5 sekund i sam gasnie w tym momencie nie ma zadnej reakcji na gaz jak wciskam. Przy probie drugiego uruchomienia silnika, czasami odpala tak samo jak za pierwszym razem, a czasami odpali juz elegancko na 4 cylindry i wszystko jest w porządku. Czym to jest spowodowane ze za pierwszym razem pali na 2 cylindry? Pomocy

dodam ze jak juz odpali na 4 cylindry czuc benzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia: 

świece,

przewody świec, 

cewka,

wtryski, 

kompresja, 


Kiedy świece zmieniałeś? cewka jest ok? jakieś błędy w komputerze? 

 

Pozdrawiam,

 Darek 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczal od czujnika plynu. Przerabialem dwa razy. Powinno pomoc a napewno nie zaszkodzi. Czujnik 40 zl. Wymiana 5 min. Podaje zla temperature i komputer zle dobiera dawke paliwa i dlatego nie odpala. 

Edytowane przez wielkiszu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wielkiszu666 napisał:

Ja bym zaczal od czujnika plynu. Przerabialem dwa razy. Powinno pomoc a napewno nie zaszkodzi. Czujnik 40 zl. Wymiana 5 min. Podaje zla temperature i komputer zle dobiera dawke paliwa i dlatego nie odpala. 

tylko ze sa 2, jeden za glowica, a drugi na wężu przy chlodnicy. dodam ze w tamtym roku ten co znajduje sie za glowica byl wymieniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Po nocy odpala i trzyma go na 500-600 rpm i albo zgasnie albo przepcha i bedzie dobrze. Poznie juz do konca dnia nawet jak po 8h po pracy odpale jest ok. Rano strzela z wydechu i czuc Pb. Wymienilem swiecew, przewody WN, zdjalem kolektor ssacy wyczyscilem i zalozylem nowe uszczelki. Przepustnica wyczyszcona. Czujnik temp. tez wymieniony na OEM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię. Pracuje w ASO Skody i chlopaki mi wymienili ze dwa swoje. I jeden nowy z magazyny i to samo aiw dzialo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie maja tylko pod Skody. Inne Vagi sa poblokowane. Jedyny profit to tanie części OEM ktore wystepuja i w Skodzie i w Audi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...