Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Drgania po wymianie dwumasy


misiuu67

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

prawie dwa tygodnie temu miałem wymienioną dwumasę w swoim audi (TDI 130KM) na regenerowaną. Podczas jazdy na biegu bez dodawania gazu (zwłaszcza z górki) zauważyłem dziwne drgania (nie są one jakieś mocne, ale da się odczuć) podczas jazdy na biegu z górki bez dodania gazu oraz buczenie silnika. Dodatkowo przy cofaniu autem, gdy dodam trochę mniej gazu kierownica mi drży (dość mocno). Czy wszystko to jest spowodowane wadliwą dwumasą i reklamować ją? Sprzęgło nie było wymieniane, ponieważ mój mechanik stwierdził, że jest w bardzo dobrym stanie.

Proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzeć poduszki silnika i skrzyni oraz sprawdzić odbój na pasie przednim. Po robocie mogło coś inaczej się ułożyć...Ciekawe czy poluzował śruby poduch, ułożył silnik i dopiero skręcił... 

Jak zawieszenia silnik-skrzynia OK to reklamacja na robote/dwumas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Kamila - sprawdź poduchy - u mnie też popukiwało podobnie jak w Twoim opisie aż pewnego pięknego dnia na jeździe z górki i hamowaniu silnikiem wyrwało mi poduchę skrzyni bo obie poduchy silnika były zdechłe na tyle, że odbój na pasie przednim się zdeformował. 

A czy przed wyminą dwumasy też takie były? Jeszcze ewentualnie możesz przyjrzeć się kołom od paska osprzętu - mi jak zdechło koło pasowe alternatora to dwóch mechaników z którymi się konsultowałem chciało już dwumas wymieniać - jak się później okazało niepotrzebnie - ponieważ wystarczyło, że nawet bez zrzucania zderzaka zdjąłem pasek osprzętu odpaliłem silnik i wszystkie niepokojące dźwięki i bujanie silnikiem ustało.  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. W weekend sprawdzę poduszki i dam znać czy wina leży po ich stronie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...