Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[SOLVED] Woda pod dywanem od strony pasażera.


devey

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio demontując fotel pasażera, zauważyłem, że pod nogami pasażera zebrało mi się jezioro Michigan. Zacząłem więc sprawdzać co się dzieje, skąd tam ta woda. Po kilku dniach udało mi się namierzyć którędy się przedostaje. Zamieszczam fotkę i proszę o podpowiedź, co to jest? Czy można to zaślepić? Czy powinno tam być coś wkręcone? Wydaje się, że w środku jest jakaś guma lub membrana, bo jak delikatnie naciskam drucikiem to sprężynuje.  Otwór ten znajduje się pomiędzy filtrem kabinowym a akumulatorem. Będę wdzięczny za sugestie. IMG_20180903_180015.jpg

Pozdrawiam.

Edytowane przez devey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij akumulator i przetkaj odpływy, są tam chyba dwa a trzeci jest pod obudową komputera.

Ja miałem u siebie to samo. Podczas deszczu, woda pojawiała się na podłodze od strony pasażera, co się później okazało, zatkane od syfu i mułu były właśnie te odpływy.

10 minut roboty i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpływ pod akumulatorem jest drożny, sprawdziłem wcześniej.

Edycja: sprawa załatwiona, temat można zamknąć. Być może się to komuś kiedyś przyda więc ściany grodziowe w B6 i B7 (nie wiem czy w nowszych) są symetryczne co oznacza, że pasowały do aut z kierownicą po lewej i po prawej stronie. Na zdjęciu znajduje się otwór do mocowania mechanizmu wycieraczek. Był on fabrycznie zalakierowany, ponieważ w autach z kierownicą po stronie lewej ten mechanizm również znajduje się po stronie lewej. Prawą stronę można spokojnie zaślepić.
Pasuje śruba 6, ja dodatkowo przed wkręceniem owinąłem ją taśmą uszczelniającą oraz dałem podkładkę gumową. Informacją z ASO.

Edytowane przez devey
Dodatkowe informacje/wyjaśnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...