Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co tak terkocze po odjeciu gazu ?


ppa4

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Powiecie mi co tak terkocze po tym jak sie wcisnie na gaz, potem zdejmie noge i jak spadaja obroty to slychac to 'terkotanie' - 3x w zalaczanym pliku. Co to jest ?? Cos zepsute ??

Recording_3.wav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, ppa4 napisał:

Hej,

Powiecie mi co tak terkocze po tym jak sie wcisnie na gaz, potem zdejmie noge i jak spadaja obroty to slychac to 'terkotanie' - 3x w zalaczanym pliku. Co to jest ?? Cos zepsute ??

Recording_3.wav

Ciegno na turbinie.. temat poruszany wiele razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, kixi4 napisał:

Ciegno na turbinie.. temat poruszany wiele razy

Hej,

Czyli jak tu: 

?

Brak tej spinki, o to chodzi ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chociaz z doswiadczenia wiem, ze ta spinka zalatwia problem na krotki czas, ja zawsze rozwiazuje to inaczej. Ale pytales co terkocze i chodzi tutaj wlasnie o to ciegno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2018 o 16:02, kixi4 napisał:

Tak, chociaz z doswiadczenia wiem, ze ta spinka zalatwia problem na krotki czas, ja zawsze rozwiazuje to inaczej. Ale pytales co terkocze i chodzi tutaj wlasnie o to ciegno.

A jak to rozwiazujesz na dluzsza mete ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciegno przerabiam na takie z regulacja naciagu, jak jest fabrycznie np w 1.8tfsi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kixi4, a moglbys tak z grubsza nakreslic ile ten przeszczep mniej wiecej kosztuje i jak duzej ingerencji w auto wymaga ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zdemontowac najlepiej kolektor wydechowy z turbo, kosztuje to tylko kilka uszczelek (okolo 100zl aso) ktore trzeba wymienic po demontazu kolektora i czas pracy. Sama przerobka ciegna zaworu trwa 10minut.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech CI bozia w dzieciach wynagrodzi ;)

A to samonapinajace sie ustrojstwo ciegno z 1.8tfsi to jak to sie nazywa w intercarsie, czy tez trzbea szukac w szrotach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, Czyli musze 'coś' kupić z 1.8, rozebrać i przeszczepić część do 2.0 ? Czym jest to 'coś' w intercars  ?  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kixi4!

A jak sie nazywa ta 'spinka' w ASO i co poweidziec zeby wiedzieli co mi sprzedac ? :) Sprobuje najpierw ja, a chyba potem rozkrece jak radzil kixi4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj cały mój temat:

Spinka pomaga na krótko, bardzo trudno ją też zamontować. Nadaj się bardziej do silników poprzecznie zamontowanych, na szybką naprawę. Szkoda kasy.

 

 

Edytowane przez adamtower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem, spinka pomaga na krotko, a nawet jesli terkotanie ustapi to i tak zawor obejscia w turbosprezarce jest niedomkniety, a wg mnie to jest wiekszy problem niz sam halas z dzwigienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...