Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana fis


Gressieq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .  Chciałbym uzyskać pomoc od bardziej kompetentnych osób w sprawie pixeli na wyświetlaczu . Czy może mi ktoś krok po kroku pomóc ( wytłumaczyć / opisać / pokazać na zdj.) jak zdemontować licznik i czy wyświetlacz mogę zakupić bez problemu taki jak na foto ? Pozdrawiam 

 

ps : Audi a4b6 2.0 fsi 2003r. 

40325465_2315745591773955_2616933301553725440_n.jpg

3d12eb594db698a34d746e032438.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podłączę przy okazji. Czy można wymienić sam FIS czerwony na FIS kolor bez wymiany całego licznika? Czy to tylko wypięcie i wpięcie taśmy jak widać na zdjęciu zamieszonym przez kolegę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

demontaż licznika polega na odkręceniu dwóch śrubek które znajdują się pod maskownicą na dole licznika między przyciskami "Mode" a "check" - trzeba ten plastik po prostu ciągnąc do siebie i wyjdzie. Co do wyświetlacza to jak jest on do liczników a4 B6 to możesz go kupić i wymienić, ale nie jest to takie proste, bo musisz rozebrać licznik prawie na części pierwsze - opis gdzieś jest na forum. Są też firmy które wymieniają lub naprawiają te wyświetlacze - na wymianę dostaniesz gwarancję i masz spokój, że ci nic nie nawali. Ja u siebie w takiej firmie naprawiałem licznik z kolorowym wyświetlaczem i odpukać już mam parę ładnych lat spokój (jak chcesz to mogę podać na PW namiary na firmę w której to naprawiałem)

Co do pytania kolegi @Damianq to nie ma możliwości wymiany samego wyświetlacza czerwonego na kolorowy - trzeba zmienić cały licznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasz_mk2 dzięki wielkie za odp . Te 2 śrubki przy kierownicy pod maskownica miałem już rozkrecone tylko nie byłem pewny czy to tyle czy jeszcze gdzieś się coś rozkręca żeby nic nie powyrywac i połamać ;) Jak wyciągnę po pokombinuje czy dam radę sam czy nie ale mam parę kroków od domu szpeca co pracuje w VW więc będę go męczył jak uda mi się go dorwać bo z tym bywa różnie:p Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak licznik jeszcze nigdy nie był wyciągany to może iść strasznie ciężko, ale prosty trzeba zaprzeć nogi o podłogę i szarpnąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...