Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak mocy i tiptronic


Mlerch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiś 3 miesiący jestem posiadaczem Audi a4 b5 1.8t ( automat ) i jest problem bo nie czuje mocy w tym aucie , pod górkę jak ruszam prawie jak by nie chciał jechać , a druga sprawa związana z automatem to taka ze czasem nie chce zmienić biegu ( trzeba mocniej pedał wcisnąć żeby zmienił ) a ostatnia sprawa to taka ze nie łapie tiptronika jak zmieniam na skrzyni ( nie wyświetla się na wyswietlaczu 54321 ) . Jeżeli jeszcze jakieś dane musze podać to proszę pisać i dziękuje za pomoc , Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ruszaniem pod górkę - ASR/ESP nie dławi go? Czy poza tym są jakieś dziwne objawy w pracy skrzyni? Poziom oleju w skrzyni prawidłowy, pełza na D tak jak powinien?

Zwłoka przy redukcji - też tak mam, na początku wkurzało, przyzwyczaiłem się do tego. Ten typ tak ma, po prostu nie jest zaprogramowana na sportowy styl jazdy.

Zmiana biegów za pomocą tiptronica - to jest sprawa elektryczna, tam przy wybieraku są styki odpowiadające za +/-. Obstawiam, że komuś się tam kiedyś coś wylało, albo po prostu zabrudziło z biegiem lat i nie kontaktuje. Rozebrać i wyczyścić. Względnie jak to już wszystko będzie na wierzchu pomierzyć multimetrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...