Jump to content
0
Kamila4b718

Audi nie odpala po odstaniu za 1 razem

Recommended Posts

Witam, mam problem z moim A4 B7. Po założeniu gazu (kilka dni lub od razu) samochod po odstaniu 20h nie chce odpalić za 1 razem. Zdarzalo sie to tez po kilku godzinach raz lub dwa. Na codziennych odpaleniach w ciagu dnia nic sie nie dzieje, jezdzi normalnie. Na 1 odpaleniu mozna kręcic ile sie chce początkowo jakby chcial złapać obrotomierz sie podnosi ale to nic nie daje. Natomiast za drugim odpala bez problemu, aczkolwiek mam wrazenie ze przez pierwsze 2-3 sekundy nie pracuje ten silnik idealnie rowno. Oddalem do gazownika na gwarancje, wymienil wtryski, reduktor, sterownik od gazu i nic. Mowi ze spuscil gaz z ukladu i tez nic. Jednego dnia pojechalem do pracy 15 km i po powrocie po dobie odpalil normalnie. Warsztat załozyl instalacje na częściach STAG nie pamietam dokladnie jakich bo książke serwisową mam w samochodzie ktory stoi w warsztacie. Warsztat po ponad tygodniu roznych prob rozklada ręce, co moze być przyczyną takiego zachowania ? Warsztat twierdzi ze nie jest to wina instalacji LPG

Edited by Kamila4b718

Sprawdź ciśnienie paliwa po zapłonie, na jałowych i pod obciążeniem.

W dniu 5.09.2018 o 16:46, Kamila4b718 napisał:

Warsztat twierdzi ze nie jest to wina instalacji LPG

Zabierz z warsztatu, niech odepna ECU, wyjeździj i zakręc LPG na butli. Pojeździj na benzynce z 50km. Jak się poprawi odpalanie to nie mają racji.

Po mojemu to puszcza reduktor i jest zbyt bogata mieszkania  w momencie palenia ( po dłuższym postoju ) 

Dlatego zalewa układ i nie pali od strzału .

:audi::quattro: i wszystko jasne.                       

A ciekawe jak z kwestią poprawnego podłączenia + po stacyjce?? Jeśli źle podłączony, na benzynie też będą jaja...

Zmieniłem filtr paliwa, i problem ustal natomiast pojawił się na nowym  filtrze problem taki ze po odpaleniu słychać swojego rodzaju brzeczenie z filtra paliwa ale i jakby z baku z pompki. Wygląda to tak jakby filtr przenosił rezonans na bak i pompke. Jest możliwe ze filtr manna jest uszkodzony ? Czy może to wysiadajaca pompka ?. Przy przekreceniu stacyjki jak pompka pracuje nir ma problemu. Dopiero jak paliwo zaczyna krążyć i przepływac filtrem