Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cykanie 1.8 T


mortem98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  przedstawiam filmik z mojego przypadku. Cykanie od 40sek z groszem

Od razy mowie dzisiaj wymieniony kompletny rozrzad, lancuch, pasek, napinacz lancucha, slizgi rolki, pompa wody. Do tego 500km temu wymieniona pompa oleju i czyszczony smok. Wydalem kupe kasy niestety problem dalej nie znika. Tutaj link do cykania 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie cyka Ci np jakaś poluzowana śrubka przy pewnych obrotach?

sprawdz ciśnienie oleju manometrem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi wygląda na dźwięk z fazatora, łańcuch już może być rozciągnięty lub sam napinacz się kończy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Shhaddoww napisał:

To mi wygląda na dźwięk z fazatora, łańcuch już może być rozciągnięty lub sam napinacz się kończy

 

faktycznie brzmi jak rozciągniety łańcuch ale @mortem98 napisał że łańcuch został wymieniony. Albo mechanik wziął kase a nic nei wymienił?

zrób logi  091 i 093 jak się nie mylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik to moj znajomy, oddal mi orginalny napinacz i moj lancuch, na filmiku nawet widac nowy dzisiaj zalozony.. nie ma juz pomyslow pompa oleju tez jest nowa i czysty smok chociaz cisnienia co prawda nie sprawdzalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, WYSKUN napisał:

sprawdz cisnienie obowiazkowo

Jutro sie tym zajme. A czy brzmi to jak popychacze/zawory? Bo osobiscie jestem zalamany.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mortem98 napisał:

Jutro sie tym zajme. A czy brzmi to jak popychacze/zawory? Bo osobiscie jestem zalamany.. 

sie nie ma co załamywać tylko zrób to co Ci podpowiadamy. Brzmi jak rozciągniety łańcuch jak @Shhaddoww powiedział

-ciśnienie oleju

-logi grup 091 i 093 (wszytsko na forum jest opisane jak robić logi)

-zapytaj kolegi mechanika czy NAPEWNO wymienił łańcusz z napinaczem (jeśli był wyeksplatowany) bo jeśli mówi że wymienił a okaże się że nie wymienił to....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zrobię logi, mechanik oddal mi mój łańcuch, ślizgi, i napinacz i wystawil fakture i podbil gwarancje producenta napinanacza i lancucha. Dodam, ze od początku cykania auto jest bardziej ospałe na na "gazowanie". Z bledow na vagu pokazywal przed robota napinacza, błąd faz rozrządu. Teraz tego nie ma. A cykanie zostslo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to nie to cykanie będzie problemem, tylko stuk przy schodzeniu z obrotów. Zaglądał mechanik do panewek korbowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zagladal, pompe oleju robilem u innego goscia, zasugerowalem, ze moze wymienić przy okazji panewki to powiedzial, ze panewki byloby słychać i nie ma co sie pchac w koszty. Teraz zaluje bo mogłem od razu kazac to zmienic jedna rzecz mniej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj do wieczora zmierze cisnienie manometrem 

 

 

Jednak dopiero w poniedzialek. A vaga mam pirata i watpie, ze uda mi sie na nim zrobic logi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież paczka z vagiem/vcdsem jest do pobrania z forum więc gdzie problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj postaram sie zrobic te logi, cisnienie oleju w poniedzialek, zmierzylem za to cisnienie na cylindrach

 

1- 0.82 MPa

2- 0.79 MPa

3- 0.78 MPa

4 0.8 MPa

 

Czyli pytanie do Was, jak jest fatalnie :-)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko ale przynajmniej równo ? Z ciekawości - jaki realny przebieg i ile na lpg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

37 minut temu, przem8 napisał:

Kiepsko ale przynajmniej równo ? Z ciekawości - jaki realny przebieg i ile na lpg?

Kupielm auto niby 224 benzyna założyłem nowy gaz na chwilę obecną  241

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podpięciu vaga błędy 

16396 bank 1....

18057

Dodam, że napinacz jeździ drugi dzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...