Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zaślepienie kolektorów raz na zawsze


rodzyn90

Rekomendowane odpowiedzi

Rok temu wymieniłem klapki kolektorów - kompletny zestaw w obu kolektorach. Przy okazji wymyłem kolektory.

W ostatnich dniach wróciły błędy kolektora:

        P1018 - Klapa w kolektorze ssącym 2 sterowania strumieniem powietrza Dolne położenie krańcowe nieosiągnięte Przekroczona górna wartość graniczna
            Statycznie
        P3135 - Klapa w kolektorze ssącym sterowania strumieniem powietrza Dolne położenie krańcowe nieosiągnięte Przekroczona górna wartość graniczna
            Sporadyczna

Chciałbym tym razem wywalić całkowicie klapki żeby pozbyć się tego tematu raz na zawsze.

Muszę zweryfikować czy nastawniki się nie spaliły. Bo bardzo możliwe że tak się stało.

Czy nawet jeśli się spaliły to czy jest jakiś skuteczny sposób aby zablokować klapki w pozycji otwartej i żeby uporać się z tym zagadnieniem?

Widziałem na alledrogo, że można dostać zestaw zaślepek + ogranicznik na nastawnik. Sprzedawca twierdzi, że jeśli nastawniki są sprawne ten zestaw załatwia temat. Czy faktycznie tak jest i nie ma tańszego sposobu na to? np. ogranicznik na nastawnik + odłączenie nastawnika od zasilania? Czy jeśli mam rozwalone nastawniki muszę je wcześniej wymienić na sprawne?

Z góry dziękuję za rady :)

30cde7de4afeab31e0fe93075eaf.jpg

373601fa4f1cb1db01888984e040.jpg

Edytowane przez rodzyn90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawniki są sprawne - podczas zapłonu wykonują pełny ruch.

Póki co zamontowałem same ograniczniki na nastawniki 75pln - nie zaślepiałem kolektorów, bo to kilkukrotnie droższa zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...