Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Łącznik rur wydechu - wymiana


petrosdbz20

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Sypie mi się już od rdzy łącznik rur w wydechu. Mianowicie coś takiego:
pol_pl_LACZNIK-WYDECHU-55-x-125mm-AUDI-V

Da radę to wymienić bez większych demontaży? I czy standardowe wymiary są takie, jak na obrazku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej problemu nie będziesz miał przy wymianie. Dwie śruby i to wszystko. Kup oryginał nawet używany bo ten łącznik po dwóch odkręceniach nadaje się na złom. Orginalny ma wymiar 90/55

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, MemberA4 napisał:

Raczej problemu nie będziesz miał przy wymianie

Uda się na tyle rozchylić, żeby założyć na rurę? Nie chcę ruszać starego, nie mając pewności, bo może się rozlecieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki nie obrazcie sie ale nie chce zakładać nowego tematu pytanie co do rury wydechowej od złącza elastycznego do tej szybko złączki o której autor tematu pisze  czy to ma tak wisieć na tym złączu elastycznym czy ma tam byc jakąś sprężyna podtrzymująca ? Bo u mnie nic takiego nie ma nowe złącze długo nie wytrzymalo i są wibracje teraz wspawam kolejne i tez długo nie wytrzyma bo skoro to wisi na tym złączu to ono jest pod obciążeniem i się zaraz rozpadnie powinno być luźno wspawane czy się mylę ? Pacjent b6 1.9 awx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nic nie wisi luźno bo reszta wydechu za złączka wisi na wieszakach gumowych i jest na stałym poziomie chyba że masz pozrywane wieszaki to wtedy cały ciężar wydechu gniecie w dół i idzie na plecionkę która jest naprężona.

Czyli jak wytniesz plecionkę na skręconej obejmie, reszta rury z katem nie powinna znacząco się opuścić (waga katalizatora) i wtedy bez naprężenia wspawuje się drugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...