Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tryb skandynawski b7


karaluch8

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jak to wyłączyć żeby po przekręceniu kluczyka na zaplon swiatla mijania sie nie włączały? Mam tak na 0 swiecą, na AUTO swięcą chyba mocniej, na postojówki to swiecą tylko postojówki i na swiatła swiecą mijania. Chodzi mi o to żeby na 0 nie swieciło, i wtedy jak by działało to AUTO? Kodowanie mam takie

41598698_1838708966237174_18024936555340

Po zmianie koncówki na 1 nic sie nie zmieniło ;|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zmienic końcówkę na 01 ale wtedy swiatla będą włączać sie dopiero po zmroku w pozycji Auto. Niestety przy obecnym kodowaniu jest trochę słabe że na pozycji 0 światła świecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się to zrobić VCDSem. Ja robiłem to koledze w szwedzkiej B7 ale już kilka dobrych lat temu... Pamiętam, że też od razu tego nie ogarnąłem, poszło dopiero jak dodatkowo jeszcze zmieniłem region świata na "inny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pilKOZAK napisał:

Da się to zrobić VCDSem. Ja robiłem to koledze w szwedzkiej B7 ale już kilka dobrych lat temu... Pamiętam, że też od razu tego nie ogarnąłem, poszło dopiero jak dodatkowo jeszcze zmieniłem region świata na "inny"

Ale samo kodowanie zmieniales czy trzeba bylo dlugie kodowanie zmienic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniasz samo kodowanie kraju i światła będą inaczej sie zachowywać.

1. musisz je włączyć ręcznie lub funkcja auto jeśli jest taka opcja\

2. po włączeniu zapłonu światła mijania się zaświecają

4. po włączeniu zapłonu zapalają się postojowe przód i mijania tył i halogeny przód

3. usa nie pamiętam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bobikos napisał:

Jakie masz swiatla w aucie i jakie kodowanie. To podane wyzej to kodowanie do b6

Kodowanie 01112. Zwykle swiatla tzw. Zwykle lampy plus halogeny. A kodowanie do b7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co nikt nic nie wie? Przelaczajac z auto na 0 to swiatla lekko przygasaja. Moze cos jeszcze w adaptacjach cos trzeba pomodzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ogarnalem sam. Tylko niech ktos potwierdzi. Na poczatku chcialem zrobic dlugie za dzienne. Przekodowalem na 01121 swiatla ustawilem na 51 procent. Fajnie swieci itd. Na 0 za drogowe robiły mijania a tu zonk juz na auto czy na mijania brak dlugich. Mowie no nie, lipa. Wiec przekodowalem na 01111, w 5 grupie ustawilem na 51 procent. Wiec na 0 swieca mijania na polowe mocy a teraz ciemno i na auto na maxa. Wiec dobrze to rozumiem ze teraz na auto w dzien bedzie swiecilo na 51 procent mocy a w nocy na 100?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kodowaniu 01121 minusem jest właśnie to, że nie ma świateł drogowych pomimo tego, że zapala się kontrolka. "Miganie" odbywa się światłami mijania.

Takie kodowanie to takie jakby oszukanie, że auto ma światła ksenonowe z drl. Dlatego właśnie za dnia świecą się drogowe, a gdy ciemno/w nocy to przełącza się automatycznie na tryb skandynawski z postojowymi i mijania.

 

Edytowane przez rosati
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra na razie zostawiam kodowanie 01111. Mijania ustawione na 51%. Tryb auto i w dzien na 51% swiatla swiecą a  w nocy 100%. Ktoś ma jakiś lepszy pomysł co by tu mozna pomodzić? Światła dzienne po halogenach nie wchodzą w gre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...