Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Coś "kradnie" prąd 2.45A


Pro100

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Panowie wiem, że wiele tematów dotyczących rozładowujących się Aku już było, jednak sprawdziłem wszystko zgodnie z odpowiedziami z innych wątków i nie znalazłem rozwiązania problemu.

A4 B5 2000r 1.9 AJM avant

Dodam że rozładowane Aku pojawiło się z dnia na dzień 5letni Bosch S4 po ładowaniu go 4h rozrusznik nawet nie zrobił pół obrotu... Zdecydowałem więc, że czas na nowe Aku i tak się stało - jak pokazał czas po kilku dniach okazało się że wywaliłem kilkaset złotówek w błoto bo Aku dalej rozładowane :(

Wziąłem miernik w dłoń i do roboty.

Mianowicie sprawdziłem czy po zamknięciu drzwi z pilota gasną wszystkie światła - tak gasną. 

Następnie zamknąłem wszystkie drzwi z kluczyka podłączyłem miernik szeregowo pomiędzy Aku i kleme wynik 2.45A zatem zdecydowanie coś na żywca kradnie prąd. "Oszukałem" zamek maski oraz drzwi i je zaryglowałem, następnie sprawdzałem bezpiecznik po bezpieczniku i spadek nie spadł poniżej 2.05A tak więc bezpieczniki mi prawdy nie powiedziały.

Odłączyłem przewód alternatora - jednak to też nie to ?

 

Panowie czy macie pomysł gdzie dalej szukać "złodzieja"?

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że procedura identyczna jak przy bezpiecznikach auto zamknięte zaryglowane itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z dnia na dzień rozładowało to na 99% procent to masz do wymiany licznik Jaegera(1/2 FIS).  U brata (a4 b5 1.8  08/2000r. niedawno wymieniony został na (1/2 FIS) licznik VDO i już nie rozładowuje.  Zostawił pewnego dnia u mechanika i potem też takie cuda się działy z poborem prądu.

 Wyciągnij bezpiecznik nr 15 odpowiadający za zasilanie licznika  https://klubaudi.pl/topic/233-opis-bezpieczników-audi-a4-b5/. Otwórz maskę, zamknij auto żeby systemy sie uśpiły, przed podłączeniem miernika poczekaj 10-15min i zmierz, jedli pobór spadnie to masz diagnoze( miernik bedzie pokazywał bodajże do około 0.11-0.12A.)

Potem możesz upewnić się że posiadasz licznik marki Jaeger poprzez odręcenie 2 śrubek Torx T15 bodajże, które znajdują się pod ramką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźniki sprawdzone - bez reakcji. Bezpiecznik nr 15 wyciągałem też wcześniej, ale powtórzyłem również bez reakcji ? macie jeszcze jakieś pomysły? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciągaj bezpieczniki po kolei (albo grupami) i sprawdzaj po każdym cyklu czy dalej widzisz te 2.5 Amp... nie ma innej opcji żeby to szybko znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaszkodzi sprawdzić pompkę centralnego czy aby nie zalana wodą i czy kostka jest czysta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Winowajcą jednak okazał się alternator ? dlatego wyjmowanie bezpieczników nic nie wykazywało.

Pozostaje mi szukać alternatora :)

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...