Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Porada w sprawie reflektorów


Krzysiek_K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Piszę w sprawie porady. Mianowicie chodzi mi o moje reflektory, które są oryginalne - valeo ( mają prawie 16 lat ). Nie są już pierwszej młodości więc i ich świecenie też pozostawia do życzenia. Nie są zmatowiałe ani zżółknięte, natomiast szkło na przodzie ma rysy od kamieni, do tego soczewki są pewnie też już na wykończeniu. I teraz pytanie do Was co poradzilibyście mi zrobić aby poprawić światła ( a tym samym bezpieczeństwo ) ? Czy wysłać obecne lampy do naprawy ? Są firmy, które regenerują odbłyśnik, czyszczą soczewkę oraz usuwają rysy z klosza i to jest jakieś wyjście. Druga opcja to kupno nowych reflektorów ale zamienników ( pozostaje przełożenie silniczka od regulacji wysokości ) czyli mamy nowe reflektory, nowe odbłyśniki oraz szkło bez rys. Na allegro są zestawy 2 reflektorów za około 450-500 zł. Trzecia opcja to kupno także nowych reflektorów ale oryginalnych valeo i po prostu założenie ich na samochód. Co polecacie ? Bo już nie wiem co da lepszy efekt. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj do firmy która regeneruje reflektory, nie kombinuj i nie kupuj zamienników, pasują, słabo świecą. Nie ma porównania między używanymi ori a nowymi zamiennikami.
Jeżeli Cie stać kup ori nowe, jednak myśle, że efekt po regeneracji bedzie bardzo pdoobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje również mają 16 lat i praktycznie nie świeciły. Wymieniłem żarnik i odbłyśnik. Efekt jest imponujący.

1 - takie kupiłem

2 - wymieniłem żarnik

3 - wymieniłem soczewkę na regenerowaną (zdjęcie robione telefonem, dlatego lepsza jakość)

IMG180612-222239.JPG

IMG180613-214157.JPG

20180807_213455.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2018 o 12:53, Mordeliuss napisał:

Oddaj do firmy która regeneruje reflektory, nie kombinuj i nie kupuj zamienników, pasują, słabo świecą. Nie ma porównania między używanymi ori a nowymi zamiennikami.
Jeżeli Cie stać kup ori nowe, jednak myśle, że efekt po regeneracji bedzie bardzo pdoobny.

Również stałem przed takim wyborem, i niestety się nie zgodzę z Tobą. Kupiłem używaną lampę ori i żałuję, że nie kupiłem nowej Depo. Lampę kupujesz widząc jak wygląda z zewnątrz, a to ma najmniejsze znaczenie. Najważniejsze co siedzi w środku, a każdy chwali swój towar. I mimo, że kupiłem z forum, to nie byłem zadowolony z jej świecenia. A lampy Depo mają bardzo dobre opinie i drugi raz bym brał nowe, są dobrej jakości i masz pewność, że odbłyśnik jest fabrycznie nowy i nikt nie grzebał w niej wcześniej (a niestety to norma w paronastoletnich ori).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2018 o 10:45, Rosomak91 napisał:

wymieniłem soczewkę na regenerowaną

A na czym polegała regeneracja soczewki ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Fido napisał:

A na czym polegała regeneracja soczewki ???

Wróć! Chodziło oczywiście o odbłyśnik.

Soczewkę tylko wyczyściłem, a była dosyć mocno zabrudzona.

Edytowane przez Rosomak91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

Odgrzeje kotleta.

Noszę się z zamiarem wymiany przednich reflektorów bo robić mi się ich raczej nie opłaca ( lewa lampa uchwyty do spawania a w prawej nie działa regulacja i strasznie buczy silniczek ) Przerabiać ich na xenony czy bixy też nie bede ze względu na zderzak bez sprysków.

Znalazłem taka oferte na all i zastanawiam się czy warto. Cena za obie lampy też myślę że ok

https://allegro.pl/lampy-audi-a4-b6-2000-2004-black-h7-depo-fk-w-24h-i7040334728.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienili są marnej jakości.  I długo nie poświęca. Po około 2 latach odblysnik to wywslenia.  Proponuje poszukać lamp ori valeo angielskich. I zmienić przesłony.  Ewentualnie jak wypalone odblysnik to wymienić.  Angoli w ładnym stanie można kupić po 100zl. Szt. 

 

Ewentualnie gdy seria to za mało zrobić bi halogen.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i też ludzie pisali, że parują...

A macie jakieś fajne adaptery na soczewki mini H1 w zwykłe lampy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tego chińskiego projektora nie są potrzebne żadne skomplikowane adaptery.  . 

Moim zdaniem jak robić bihalgen to na porządnym projektorze.  Np hella3 do którego można z czasem wsadzić palnik i mamy bixenon lub żarówkę ledowa i mamy biled.  

Edytowane przez Gwerty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil-vag jak zrobisz te lampy na tym mini h1 z alli a ja bede miał lempy zmodzone przez @Gwerty to porównamy chociaz na fotach jak to święci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gwerty napisał:

To tego chińskiego projektora nie są potrzebne żadne adaptery.  . 

Coś takiego mówisz jest P&P ?

HTB1SGlXQFXXXXcvXFXXq6xXFXXXc.jpg

HTB1YtpsQFXXXXavaXXXq6xXFXXX4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko projektor H1 mini pasuje . jakość odblysnika marna. I żarówka  h1 nic więcej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Cały zabieg w b6 lampy h7 i Xeon pasują p&p.

 

Podkreślam  to żadna nowość na rynku od kilku dobrych lat. Dawno przetestowane jakość marna.  Odblysnik szybko się wypala. 

Ale jak ktoś to szybko i łatwo można zrobić bix na chińskim h1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Ali.  Za gotowe zestawy do b6.  Samemu ewentualnie ogarnia się adapter z ori przesłony.  

 

 A co do parowania. To łąk lampa klejona na klej na bazie poliuretanu to przez jakiś czas potrafi parowac.  Klej poliuretanowy utwardzane się w kontakcie z wilgocią otoczenia gdzie w całej strukturze potrafi schnac do około 2-3 tygodnie. I w tym czasie łapy Paryża praktycznie zawsze czasem  z sprzyjających warunkach przebiega to szybko i bez problemów.   Jeśli pi tym czasie nadal paru ja  wRto lampy wyjąć i dosuszuc  żeby pozbyć się wilgoci w wnętrza.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...