Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak gorącego nawiewu


majami112

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z ogrzewaniem w audi a4 b5 1.8T 1996r

węże do nagrzewnicy gorące i też zauważyłem że ubywa mi płyn chłodzący ze zbiornika

jaka może byc tego przyczyna ?

 

posiadam klimatronik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, majami112 napisał:

Witam,

mam problem z ogrzewaniem w audi a4 b5 1.8T 1996r

węże do nagrzewnicy gorące i też zauważyłem że ubywa mi płyn chłodzący ze zbiornika

jaka może byc tego przyczyna ?

 

posiadam klimatronik

 

Prawdopodobnie uszczelka pod głowicą. Poszła na wodnym i pali płyn, mocno dymi na biało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2018 o 09:14, Brzeziak napisał:

Prawdopodobnie uszczelka pod głowicą. Poszła na wodnym i pali płyn, mocno dymi na biało?

na biało nic nie dymi, dzisiaj zauważylem wyciek prawdopodobnie z chlodnicy, ma to jakies znaczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się zapowietrzać, może być zapchana nagrzewnica, albo wygłuszenie klap już nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2018 o 15:38, jacek70 napisał:

A silniczki klap chodzą ?

tak, a przynajmnie jest słychac

 

W dniu 14.09.2018 o 14:48, mszark napisał:

Może się zapowietrzać, może być zapchana nagrzewnica, albo wygłuszenie klap już nie istnieje.

słyszałem by odpowietrzyc wystarzy lekko sciagnac waż z lewej strony, prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o ten Twój wyciek przy chłodnicy, że przez to może się zapowietrzać. Możesz spróbować odpowietrzyć zsuwając ten wąż z lewej(ten z dziurką). Jak to nie pomoże, a pompa wody jest ok, to pozostaje przyjrzeć się wygłuszeniu na klapach (u mnie letnie dmuchało na szybę,  a z kratek po środku i na nogi leciało zimne), ale tu od groma zabawy, trzeba deskę ściągać. Na forum znajdziesz film z wymiany nagrzewnicy, możesz obejrzeć jak się dobrać do klap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mszark napisał:

Chodziło o ten Twój wyciek przy chłodnicy, że przez to może się zapowietrzać. Możesz spróbować odpowietrzyć zsuwając ten wąż z lewej(ten z dziurką). Jak to nie pomoże, a pompa wody jest ok, to pozostaje przyjrzeć się wygłuszeniu na klapach (u mnie letnie dmuchało na szybę,  a z kratek po środku i na nogi leciało zimne), ale tu od groma zabawy, trzeba deskę ściągać. Na forum znajdziesz film z wymiany nagrzewnicy, możesz obejrzeć jak się dobrać do klap.

powietrze dmucha letnie, obojetnie czy na szybe czy na nogi czy też na srodku... nie powiedziałbym że leci zimne 

a pompa wody jakie ma za zadanie, jak moge rozróżnic uszkodzona od dobrej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby ktoś poszukiwał, znalazłem rozwiązanie brak gorącego nawiewu, zasyfiona nagrzewnica ;)

poniżej przedstawiam jak to rozwiązac

https://mechanikwgarazu.blogspot.com/2018/10/pukanie-nagrzewnicy-audi-a4-b5-18-turbo.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...