Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycieraczki działają cały czas.


Pawelpk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie czy przy mechanizmie wycieraczek jest jakiś czujnik? Dzisiaj na chwilę zdemontowałem jedno ramię wycieraczki(od strony kierowcy) i po zamontowaniu na miejsce jak włączam zapłon to wycieraczki działają cały czas, aby przestały działać żeby nie jechać z włączonymi wycieraczkami jak nie pada deszcz to musiałem wyciągnąć bezpiecznik. Wcześniej też mi trochę głupiały wycieraczki ale po ruszeniu manetką wszystko wracało do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki przypadek jak mi zalało MCE wycieraczki raz chodziły normalnie raz nie można ich było wyłączyć lub włączyć,wymieniłem MCE i wszystko się uspokoiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi powiedzieć gdzie on się dokładnie znajduje? z tego co gdzieś czytałem to chyba po lewej stronie pod kierownicą obok bezpieczników ale nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,po lewej stronie,musisz ściągnąć półkę pod kierownicą i wtedy będziesz miał dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wymiana tego modułu jest jakaś skomplikowana czy wystarczy wypiąć stary wpiąć nowy i tyle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie poradziłem sam według mnie powinieneś sobie poradzić ale na początek z odkręceniem półki chyba nie będziesz miał problemu.Jak odkręcisz już półkę to wtedy stwierdzisz czy sobie poradzisz.Trzeba odpiąć wszystkie wtyczki (mają zabezpieczenia) które siedzą w module MCE odkręcić mocujące śrubki i go wyciągnąć.

Moduły MCE są wspólne do avanta i sedana i różni się kodowaniem między avantem i sedanem.Avant ma wycieraczki przód i tył a sedan tylko przód.Ja kupiłem MCE  trafiłem że był  do avanta i nic nie kodowałem ale to nie problem wystarczy przekodować jak trafisz do sedana wtedy tylna wycieraczka nie będzie chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawione, prawie całkowicie był zatarty trzpień mechanizmu wycieraczek od strony kierowcy. Wyczyściłem nasmarowałem i aż miło jak teraz wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...