Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.8 ARG] Problem z klimatyzacją - brak zimnego powietrza


skejcikk1

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko wszystkim. Od dłuższego czasu mam problem z klimatyzacją w samochodzie mojej kobiety. Mianowicie po ustawieniu temperatury na Climatronicu na LOW lub poniżej 20°C z nawiewów nie leci zimne ani chłodne powietrze.

Pojechaliśmy do serwisu klimatyzacji, czynnik dobiliśmy, układ jest szczelny. Pan Mechanik powiedział że sprężarka do wymiany bo nie działa. I tutaj nastały moje pierwsze wątpliwości ponieważ sprężarka się załącza i odłącza, napięcie dochodzi, wszystko powinno działać.
Poczytałem trochę forum na temat problemów z klimą w naszych A4, zasięgnąłem rozmowy i wiedzy u znajomych mechaników i doszliśmy, że to nie koniecznie jest wina sprężarki. Ktoś powiedział, że to może być czujnik ciśnienia klimatyzacji więc go wymieniłem na nowy, nic się nie zmieniło.
Doczytałem, że może być problem z klapami lub kodowaniem sterownika klimatyzacji. Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć gdzie znajdują się klapy i jak się do nich dostać żeby je przeczyścić? Tak samo kodowanie sterownika. Znalazłem instrukcję kodowania tutaj na forum, ale jedna rzecz mnie zastanawia. A mianowicie:
 

Cytat

Zaczynamy:

Warunek konieczny. Exclamation

Przyczyny błędów muszą fizycznie zostać usunięte/ naprawione.

Brak zapisanych błędów w sterowniku.

Podłączasz VAG

Uruchamiasz silnik.

Włączasz kllimatyzację w tryb AUTO:

Wchodzisz w adres 08 AC/ HVAC lub inny opis dotyczący klimatyzacji.

Dalej 07 Kodowanie

Wpisujesz wartość i potwierdzasz.

Teraz nie zamykając programu (nie rozłączając się z samochodem) odczytujesz błędy klimy, usuwasz je, jeśli się pojawiły i przechodzisz do Basic Settings.

Silnik musi nadal pracować, i Mima być włączona w tryb AUTO.

04 - Basic Settings n

Potwierdzasz n

Wpisujesz numer grupy 001 n

Czekasz i obserwujesz oraz słuchasz, n

Wszystkie silniczki sterowania przejadą sobie od jednego końca do drugiego, żeby poznać

pozycje krańcowe.

Po zakończeniu na ekranie pojawiają się w każdej pozycji zera (0). Jest to znak, że nastawy podstawowe zakończyły się.

Jeszcze raz dla pewności odczytujemy błędy i kończymy pracę VAG-a.

Od tej chwili możemy cieszyć się ponownie prawidłową pracą naszej automatycznej klimatyzacji. "

Jaką wartość należy wpisać? Zaraz pójdę zrobić to kodowanie ale nie wiem jaką wartość mam wpisać. Znalazłem żeby wpisać kodowanie 00040  lub 00043 ale nie chcę nic zepsuć bardziej.  Jaki numer kodowania powinienem wprowadzić w moim przypadku? A4 B5 1999 1.8 benzyna 125KM ARG.
Panel climatronica mam taki jak na zdjęciu:

audi-a4-b5-klimatronic-climatronic-8d0820043m-159775827.jpg

 

W menu klimatronika na kanale 1 mam wartość 0.0, VAG-com nie pokazuje żadnych błędów klimatyzacji.

 

  Jeżeli ktoś może mi pomóc a podałem za mało informacji to napiszcie co jeszcze jest potrzebne.

Z góry dzięki za pomoc!

Edit: Zrobiłem adaptacje sterownika i daje zimnym powietrze. Zobaczę po czasie czy będzie działać.
Wolałbym uniknąć wymiany sprężarki, aczkolwiek jeżeli wymiana rozwiążę mój problem to będzie trzeba to zrobic.
 

Edytowane przez skejcikk1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...