Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pęknięcie na tarczy hamulcowej


Gregorski3

Rekomendowane odpowiedzi

Myłem auto w sobotę i zauważyłem,że mam pęknięcie na tarczy hamulcowej prawe przednie koło.Wymieniać tarcze czy takie małe pęknięcie może być i obserwować czy nie pęka bardziej.

IMG-20180916-WA0002.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Gregorski3 napisał:

Myłem auto w sobotę i zauważyłem,że mam pęknięcie na tarczy hamulcowej prawe przednie koło.Wymieniać tarcze czy takie małe pęknięcie może być i obserwować czy nie pęka bardziej.

IMG-20180916-WA0002.jpeg

To już nie wygląda na małe pęknięcie. Przy tarczach nawiercanych zdarzają sie mikropękniecia przy otworach, ale w porównaniu do twojego to tamte wyglądają jak ryski :)

Tu masz przykład (mocno popękane):

11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestety nie wróży to nic dobrego, nie muszę chyba opisywać czym grozi pęknięcie tarczy przy wyższej prędkości - zablokowanie jednego koła. Konsekwencje mogą być bardzo różne. Nie zwlekałbym z wymianą w końcu to Twoje bezpieczeństwo i Twoich bliskich. Pieniądze niewspółmierne do ryzykowania zdrowia i życia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gregorski3 napisał:

Myłem auto w sobotę i zauważyłem,że mam pęknięcie na tarczy hamulcowej prawe przednie koło.Wymieniać tarcze czy takie małe pęknięcie może być i obserwować czy nie pęka bardziej.

IMG-20180916-WA0002.jpeg

Ja pier*** czlowieku to jest GIGANTYCZNE pekniecie a nie male ... przeraza mnie niektorych podejscie do tematu . Serio . To i tak szok , ze mamy tak malo wypadkow w PL . ( a i tak prawie najwiecej w europie ) . Zero wyobrazni. Ch** nie wymieniaj bo szkoda 200 zl i czekaj az zabijesz siebie albo kogos . Ale na tarczach zaoszczedzone .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KubiaK napisał:

Zero wyobrazni. Ch** nie wymieniaj bo szkoda 200 zl i czekaj az zabijesz siebie albo kogos . Ale na tarczach zaoszczedzone .

Daruj sobie człowieku takie teksty bo nigdzie nie napisałem,że szkoda mi kasy na tracze bo na aucie nie oszczędzam i wszystko wymieniam na markowe części.Problem jest taki ,że mechanika nie umówię z dnia na dzień i trzeba czekać kilka dni. A po to jest forum żeby się dopytać a nie wysłuchiwać,że nie mam wyobraźni bo nic o mnie nie wiesz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo zasugerowałem się tym artykułem

https://brakestock.pl/news/view-p-kni-cia-na-tarczach-hamulcowych.html

Maksymalna długość: 0,5 x szerokość tarczy hamulcowej

Maksymalna szerokość: 0,2 mm

Głębokość maksymalna: 0,2 mm

Tak więc, jeśli pęknięcie na tarczy nie przekracza określonych norm – powodu do zmartwień nie ma. Obecność mikropęknięć żadnego wpływu na właściwości użytkowe tarczy hamulcowej i klocków nie ma i nie narusza integralności.

Na tych zdjęciach widać tarcze hamulcowe w stanie normalnej pracy. Te pęknięcia nie stanowią zagrożenia i nie wpływają na proces hamowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Gregorski3 napisał:

Daruj sobie człowieku takie teksty bo nigdzie nie napisałem,że szkoda mi kasy na tracze bo na aucie nie oszczędzam i wszystko wymieniam na markowe części.Problem jest taki ,że mechanika nie umówię z dnia na dzień i trzeba czekać kilka dni. A po to jest forum żeby się dopytać a nie wysłuchiwać,że nie mam wyobraźni bo nic o mnie nie wiesz ...

Owszem nie znam Cie ale skoro zadajesz takie pytanie na forum tzn, ze nie masz wyobrazni. Bo niby jakiej odpowiedzi sie spodziewales ? Spoko mozna jezdzic nic sie nie martw ? Ja tu nie mam zamiaru ani nikogo obrazac ani sie klocic etc no ale blagam szanujmy swoje zdrowie i zycie .

 

Co do artykulu: lasera w oczach nie trzeba miec, zeby widziec, ze to NIE jest mikropekniecie pozniej 0.2 mm ... Poza tym producent Ci zawsze napisze, ze jest wszystko cacy - po kiego grzyba mialby przyjmowac tarcze z reklamacji skoro moze napisac , ze pekniecia sa ok i mozna smigac ... w dziurawych butach tez mozna chodzic ?

Edytowane przez KubiaK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wyobraźnię bo już jestem umówiony na wymianę tych tarcz i klocków. Tak więc temat wyczerpany. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie też byłbym za wymianą jeśli to pęknięcie,  jednak widywałem gorsze wizualnie powierzchniowe ubytki dalej jeżdżące i nic się nie stało.

Nie jestem do końca pewien czy to co widać na zdjęciu to ewidentne pęknięcie a nie np. otwarcie się rysy skurczowej w żeliwie co często widuję.

Niby większość tarcz powinna być prześwietlana i komputer takie coś w strukturze powinien wypatrzyć.

Rzeczywiście są dopuszczalne pewne rysy i pęknięcia na tarczach hamulcowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ciemniejszy kawałek u dołu wygląda na ubytek jakby od kamienia a ten cienki u góry pod paznokciem czuć pęknięcie i tak też wygląda z bliska. Zdjęcie pokazuje jakby to wielkie było ale w sumie ma to ok 2 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...