Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o sprawdzenie logów źle ustawiony rozrzad?2.4v6 ARJ


Szozda

Rekomendowane odpowiedzi

Przestawiony o ząbek. Wartość idle stabilization w gr.93 powinna być jak najbliżej zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem z podpiętym vagiem jadąc kasuje błedy które to wywala od tych 3 czujników, wchodzę w 93 i na żywo widze ze wartosci się zmieniają ze 2 razy  było tam 0/0  innym razem 8/8 czy 14/14 ale tak czy siak wszystko się sprowadza do 16/16, 15/16 czy to normalne? niedługo odstawiam auto do człowieka który to składał on twierdzi że to nie rozrząd .. czy moge z tym póki co jeżdzić czy lepiej poczekac? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gr.93, dla prawidłowo ustawionego rozrządu, powinno pokazywać wartość jak najbliższą zeru tak, jak wspominałem wcześniej. Norma dla v'ki jest bodajże -6 do +6. Z tego co kojarzę to mało jest mechaników, którzy potrafią idealnie złożyć rozrząd w v6 audi. Przy wartościach 15 w górę wywala błąd o braku synchronizacji itp.

Wartości będą się zmieniać w gr.90 podczas pracy nastawników łańcuchów rozrządu, bo rozrząd prócz paska ma dwa napinacze i łańcuchy jakbyś nie wiedział :D

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym rzecz że widziałem zmiany w grupie 93 :D 

i jeszcze jedną rzecz sprawdzałem na zgaszonym silniku po odłączeniu którego kolwiek czujnika położenia wałka następnie odpaleniu auta nic się nie zmienia silnik pracuje bez zmian i vag te same cyferki tak ma być? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem ale czy przed wymianą rozrządu miałeś błędy? Możesz wrzucić jeszcze dokładne kody błędów z opisem z vaga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAG-COM Version: Release  311.2-N
1o9lo0m-n6r12p-o9ko4x-kkjahh-568f
Control Module Part Number: 3B0 907 552 J  
  Component and/or Version: 2.4L V6/5V          0001
           Software Coding: 05001
            Work Shop Code: WSC 06325
2 Faults Found:
17755 - Camshaft Position Sensor 2 (G163) / Engine Speed Sensor (G28): Incor. Correl.
        P1347 - 35-00 - -
17748 - Camshaft Position Sensor (G40) / Engine Speed Sensor (G28): Incor. Correlation
        P1340 - 35-00 - -
 

 

Samochód kupiłem w de przyjechałem do kraju i pierwsze co zrobiłem to rozrząd. kontrolka chcek nigdy nie swieciła wiec nie wiem co było wczesniej. w sobote był pierwszy raz pod kompem takim prof a teraz ja z kabellka go sprawdzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie rozrządu albo czujniki ale obstawiałbym to pierwsze. Tu masz coś o tym http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/17755/P1347/004935

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...