Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie moge odkrecic jarzma POMOCY ;(


WojtasRS

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję dobrej rady jak odrecic jarzmo chce wymienić tarcze Ale nie mogę odkręcić tych głupich śrub.. ? 3 h z przecinakiem a śruba w miejscu... Macie jakiś patent ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uderz porządnie młotkiem w śrubę , podejrzewam że chodzi o torx , więc nabij większego torxa młotkiem do końca i odkręcaj . Jak nie pójdzie nawal penetrolu , zostaw na noc i pójdzie :) . Zawsze ta pierwsza opcja zdawała egzamin :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście robię to tak: (a już kilka razy to robiłem) najpierw niestety obijam to młotkiem ,potem grzeje palnikiem miejsce w które jest wkręcona śruba (i to jest problem ,że nie każdy ma palnik) ,czekam aż deko ostygnie i odkręcam ,100% sukcesu ,nie zaczynam tego robić bez tych czynności ,bo może się okazać że będzie problem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pryskalem wszystkimi preparatami jakie miałem pod reka.. niestety śruba wyrobiona zmeczylem ja przecinakiem i teraz wygląda marnie

IMAG0021.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że ktoś dał za długie śruby wystają troszkę i sa tak skorodowane że masakra. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dlatego ja nie zaczynam roboty ,bez wyżej wymienionych czynności ,bo się kiedyś też tak wkopałem..... masakra ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, WojtasRS napisał:

Wydaje mi się że ktoś dał za długie śruby wystają troszkę i sa tak skorodowane że masakra. ?

wydaje się tobie ,sa zapewne ori i maja na kołnierzach takie radełkowanie które zapobiega odkręcaniu się śruby i z czasem ,oraz pod wpływem korozji ,robią się takie cyrki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają jak by je ktoś zaklepal młotkiem. Teraz to już chyba tylko wiertarka mi pozostała i rozwiercanie.. chyba że uda mi się naspawac nakretke ale raczej tylko u góry bo na dole dojście to dramat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zdjęciu widać że jeszcze da się to uratować , nabij tam porządnie torxa . A palnik nie wiele kosztuje kupisz butle do kuchenki turystycznej w naboju do tego góre i masz palnik :) . Tak żeśmy odkręcali wahacze w pewnej marce samochodu , bo jakiś inteligent super zakonserwował podłogę wraz z gwintami śrub . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki palnik tylko gorzej z nabiciem torxa bo mało tam miejsca albo mam za duży młotek hehe.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...