Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głośny dyfer torsen w quattro A4 B9


chopperpl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam pytanie skierowane do właścicieli quattro. Właśnie przesiadłem się z B8 na B9 i zauważyłem różnicę w układzie jezdnym. Gdy ruszam ze skręconymi kołami, dość głośno słychać przenoszony napęd między osiami. Nie jest to stukanie, ale odczucie jakby coś stawiało opór toczenia. Wiem, że w wielu samochodach ze stałym napędem na dwie osie jest to normalne, ale w B8 nigdy takich historii nie miałem. Różnica między dwoma samochodami jest taka, że B9 to Avant Sport z zawieszeniem s-line, a B8 była ze zwykłym (nie obniżona). Czy ktoś z posiadaczy B9 quattro może mi powiedzieć, czy u nich także występuje takie zjawisko?

Dzięki i pozdrawiam,

Adam

Edytowane przez chopperpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, chopperpl napisał:

Cześć,

Mam pytanie skierowane do właścicieli quattro. Właśnie przesiadłem się z B8 na B9 i zauważyłem różnicę w układzie jezdnym. Gdy ruszam ze skręconymi kołami, dość głośno słychać przenoszony napęd między osiami. Nie jest to stukanie, ale odczucie jakby coś stawiało opór toczenia. Wiem, że w wielu samochodach ze stałym napędem na dwie osie jest to normalne, ale w B8 nigdy takich historii nie miałem. Różnica między dwoma samochodami jest taka, że B9 to Avant Sport z zawieszeniem s-line, a B8 była ze zwykłym (nie obniżona). Czy ktoś z posiadaczy B9 quattro może mi powiedzieć, czy u nich także występuje takie zjawisko?

Dzięki i pozdrawiam,

Adam

Nie wiem czy to ten sam problem, ale u mnie coś tak jakby metalicznie zgrzyta kiedy ruszam ze skręconymi kołami. Dziwny dźwięk, którego  na początku nie było. Za jakiś miesiąc jadę na przegląd po 60k km więc to zgłoszę. Podziele się diagnozą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, grom napisał:

Nie wiem czy to ten sam problem, ale u mnie coś tak jakby metalicznie zgrzyta kiedy ruszam ze skręconymi kołami. Dziwny dźwięk, którego  na początku nie było. Za jakiś miesiąc jadę na przegląd po 60k km więc to zgłoszę. Podziele się diagnozą.

 

Lol, ja tez gdzies za miesiac na 60k. Zobaczymy co nam powiedza...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj jest jeszcze na torsenie. Z tego co wiem to narazie tylko Allroad ma ultra.

Edytowane przez chopperpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, ze przy agresywniejszym ruszaniu tych odglosow juz nie slychac. Czyz by efekt uboczny eco-drivingu ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update:

Więc wróciłem z przeglądu i sytuacja wygląda następująco:

2017 A4 mają już quattro Ultra i ten głośny napęd jest niby rzeczą normalną. Mechanik i szef serwisu porównali odgłosy z nowym Allroad, jaki mieli na parkingu,  i te dziwne tarcia także występują w nowym aucie. Narazie nie ma zgłoszeń u producenta co do problemów, ale jak coś wyjdzie z wora, to przy następnym serwisie o to zadbają. Śmiem sądzić, że zrobili to rzetelnie, bo jakość obsługi jaką otrzymałem była na najwyższym poziomie i robili wszystko, żebym wyjechał zadowolony. Przy okazji dodam, że jako samochód zastępczy dostałem 2018 A5 z 1k przebiegu, i wszystko wskazuje na to, że tam jest jeszcze Torsen.

@grom

Daj znać co Tobie powiedzieli

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma jeszcze ultra Quattro, co prawda na początku myślałem że jest bo to właśnie w allroadzie go zaczęli na początku montować, ale tylko w benzynie.

Za jakieś 2 tyg jadę na serwis to się czegoś dowiem, ale raczej u mnie coś poleciało bo to nie jest normalny odgłos.

Jak narazie po niemal dwóch latach użytkowania i 60k przebiegu w aucie zaszwankowało:

-lampa matrix led

-czujnik uderzenia w drzwiach/ pojawiał się bład poduszki

-alarm, który wył bez powodu

- no i wywalalający błąd "awaria napędu" podczas jazdy autostradowej na tempomacie 

Poza tymi usterkami które poza ostatnią nie są jakieś poważne i zagrażające bezpiecznemu podróżowaniu, z auta jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2018 o 10:31, grom napisał:

U mnie nie ma jeszcze ultra Quattro, co prawda na początku myślałem że jest bo to właśnie w allroadzie go zaczęli na początku montować, ale tylko w benzynie.

Za jakieś 2 tyg jadę na serwis to się czegoś dowiem, ale raczej u mnie coś poleciało bo to nie jest normalny odgłos.

Jak narazie po niemal dwóch latach użytkowania i 60k przebiegu w aucie zaszwankowało:

-lampa matrix led

-czujnik uderzenia w drzwiach/ pojawiał się bład poduszki

-alarm, który wył bez powodu

- no i wywalalający błąd "awaria napędu" podczas jazdy autostradowej na tempomacie 

Poza tymi usterkami które poza ostatnią nie są jakieś poważne i zagrażające bezpiecznemu podróżowaniu, z auta jestem bardzo zadowolony.

Nie byłbym taki pewny bo jak masz błąd poduszki to one nie wystrzelą przy dzwonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na torsenie i nie ma żadnych dźwięków. Na skręconych kołach występują tylko drgania kierownicy i taki dziwny opór się odczuwa. Ale to normalne przy quattro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2018 o 10:31, grom napisał:

U mnie nie ma jeszcze ultra Quattro, co prawda na początku myślałem że jest bo to właśnie w allroadzie go zaczęli na początku montować, ale tylko w benzynie.

Za jakieś 2 tyg jadę na serwis to się czegoś dowiem, ale raczej u mnie coś poleciało bo to nie jest normalny odgłos.

Jak narazie po niemal dwóch latach użytkowania i 60k przebiegu w aucie zaszwankowało:

-lampa matrix led

-czujnik uderzenia w drzwiach/ pojawiał się bład poduszki

-alarm, który wył bez powodu

- no i wywalalający błąd "awaria napędu" podczas jazdy autostradowej na tempomacie 

Poza tymi usterkami które poza ostatnią nie są jakieś poważne i zagrażające bezpiecznemu podróżowaniu, z auta jestem bardzo zadowolony.

U mnie narazie wystąpił problem z otwieraniem klapy z buta. Wada jest potwierdzona przez producenta i są w trakcie przygotowania nowego softu do sterownika. Tymczasowym rozwiązaniem problemu, gdy sytuacja się powtórzy, jest wyciągnięcie bezpiecznika i reset błędu. Narazie się nie powtórzyło. Poza tym nic się nie dzieje i mam nadzieje, ze tak zostanie. Nie wyobrażam sobie życia bez Matrixow :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2018 o 19:14, chopperpl napisał:

...gdy sytuacja się powtórzy, jest wyciągnięcie bezpiecznika i reset błędu..

Który to bezpiecznik? Wystarczy wyjąć i włożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o głośne dźwięki z napędu, u mnie problem rozwiązała wymiana oleju w przednim moście.

Nastała cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2018 o 23:26, Deaver napisał:

Który to bezpiecznik? Wystarczy wyjąć i włożyć?

Nie wiem, bo zrobil to mechanik w ASO. Od tamtego czasu problem nie wrocil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w moim a4 B9 2.0 tdi quattro też są takie drgania przy ruszaniu na skręconych kołach i jeszcze w dodatku efekty dżwiękowe jakby tłumik obijał o coś. Wymieniłem wieszaki wszystkie na układzie wydechowym i dalej tak samo. Ogólnie poddałem sie w tej kwestii bo nikt nie potrafi pomóc, a serwis twierdzi że wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wrobel20 napisał:

Witam, w moim a4 B9 2.0 tdi quattro też są takie drgania przy ruszaniu na skręconych kołach i jeszcze w dodatku efekty dżwiękowe jakby tłumik obijał o coś. Wymieniłem wieszaki wszystkie na układzie wydechowym i dalej tak samo. Ogólnie poddałem sie w tej kwestii bo nikt nie potrafi pomóc, a serwis twierdzi że wszystko jest ok.

 W tym miesiącu jadę do ASO i będę domagał się jazdy próbnej z mechanikiem jednym z ich aut zastępczych. Wiem, ze tego problemu nie ma w a5, bo dali mi raz nówkę (4tys przebiegu) i próbowałem to odtworzyć na wiele sposobów. Nie odpuszczę im przed końcem gwarancji.

A tak w ogóle, to moj samochód ma już  haldexa/ultra a nie torsen (odczytane z vinu), wiec nie wiem teraz czy rzeczywiście ten typ tak ma, czy może coś się psuje.

Zapomnialem... odgłosy dochodzą z tylnego mostu.

Edytowane przez chopperpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2018 o 16:00, Kosmita napisał:

Ja mam na torsenie i nie ma żadnych dźwięków. Na skręconych kołach występują tylko drgania kierownicy i taki dziwny opór się odczuwa. Ale to normalne przy quattro.

Mam tak samo tylko drży jakby z kół, bez żadnych dźwięków. Co do klapy to nieraz trzeba się namachać nogą żeby się otworzyła. Wkurzające to jest.

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w A5 3.0TDI jest głośny dźwięk podczas ruszania, natomiast w A5 2.0TFSI tego nie słyszę... Przy przeglądzie zgłoszę sprawę, zobaczymy co powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczaiłem otwieranie klapy bagażnika. Bez pudła za każdym razem. Trzeba zrobić szybki ruch nogą do przodu i tylu. Przy anemiczny ruszaniu kończyną dolną efekty są mizerne.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...