Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głośny dyfer torsen w quattro A4 B9


chopperpl

Rekomendowane odpowiedzi

Mechanizm jest torsen. Najprawdopodobniej błąd w opisie, bo poza wyrazem „Ultra” nie ma żadnego numeru identyfikujacego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2020 o 21:26, chopperpl napisał:

Witam,

..,,,,,Następna zmiana oleju skrzyni biegów (3500zl) będzie także zrobiona w ramach programu. :))) 
Pozdr.

Trochę padłem pod wrażeniem tej ceny, bo wymieniałem w tym roku olej w skrzyni biegów, świece, płyn hamulcowy i zapłaciłem 1670 zł. Nie mało, ale Ciebie kroją na maxa ??? Podając cenę z kosmosu żebyś się cieszył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, vvalery napisał:

Trochę padłem pod wrażeniem tej ceny, bo wymieniałem w tym roku olej w skrzyni biegów, świece, płyn hamulcowy i zapłaciłem 1670 zł. Nie mało, ale Ciebie kroją na maxa ??? Podając cenę z kosmosu żebyś się cieszył. 

Rzeczywiscie zle sie wyrazilem. 3,5tys kosztuje przeglad 120tys, a nie sama wymiana oleju w przekladni. Podczas pierwszej wymiany takze wycenili na ok. 850zl, a caly przeglad 60tys byl wyceniony na ok. 2,7tys. To nie zmienia faktu, ze za 1,7tys mam dwa pelne przeglady i pelna dokumentacje serwisowa z ASO. Z pewnoscia bedzie to warte swojej ceny gdy za 2-3 lata bede sprzedawal samochod.

Jeszcze mnie nie skroili, a plan serwisowy byl warty kazdej zlotowki.

Edytowane przez chopperpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2020 o 21:26, chopperpl napisał:

Robili mi w tym tygodniu płukanie olejowe w Torsenie i wyglada na to, ze odgłosy zniknęły

Chopperpl i jak faktycznie po czasie jest ciszej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hertz napisał:

Chopperpl i jak faktycznie po czasie jest ciszej? 

Witam,

Dalej cisza... Mozna powiedziec, ze jestem zadowolony z "naprawy", ale zobaczymy jak dlugo.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, hertz napisał:

Wiesz może jaki jest nr tego oleju?

niestety nie podali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, hertz napisał:

Wiesz może jaki jest nr tego oleju?

Bez tytułu.png

 

Nie sugerować się, że zaznaczyłem Nr. 3, bo Torsen to pod 4 siedzi.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam taki sam problem mam akurat Q5 na tym beznadziejnym ULTRA i z tego co czytam to wszyscy z nowym QUATTRO mają taki sam problem z napędem , ja mam przejechane 57tys km i pojawił się ten problem (  co to za przebieg żeby już zaczeło się psuć w aucie za 300tyś zł) Po wizycie w ASO dostałem informację że będą kontaktować się z Audi i zadecydują czy zrobią mi to na gwarancji , czy mnie zkroją za wymianę oleju w moście ( o ile pomoże itp.) 

Napisze co zadecydowali bo normalnie masakra co za złom zaczęli produkować

Pozdrawaiam wszystkich maniaków Audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale teraz produkcja części jest w 100% maszynowo, człowiek najczęściej tylko podłącza wtyczki, bo maszyna na linii produkcyjnej sama to zakłada i przykręca. Wszystko wydaje sie idealne ale inżynierowie tego genialnego pomysłu, jednego nie wzięli pod uwagę : części produkowane na tak masową skalę mają bardzo duży % szans na to, że wkradnie sie jakieś zanieczyszczenie, które przy pracy wykonywanej przez człowieka (kiedyś takie mechanizmy składał człowiek i je kontrolował) były by wyczyszczone.

Podstawową czynnością, przy każdym nowym aucie to wymiana wszystkich płynów (dosłownie wszystko co można zlać) po maksymalnie 1000km przebiegu. Jeżeli chcemy auto dla siebie to robimy to na własny koszt (nie zdziwię się jak ASO odmówi takiej akcji) i później cieszymy się z bezawaryjności podzespołów. Jeżeli tego nie zrobimy to cały ten syf, który nie ma szans być wypłukany podczas produkcji, krąży i zaciera wszystkie elementy w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 2yn napisał:

Witam , mam taki sam problem mam akurat Q5 na tym beznadziejnym ULTRA i z tego co czytam to wszyscy z nowym QUATTRO mają taki sam problem z napędem , ja mam przejechane 57tys km i pojawił się ten problem (  co to za przebieg żeby już zaczeło się psuć w aucie za 300tyś zł) Po wizycie w ASO dostałem informację że będą kontaktować się z Audi i zadecydują czy zrobią mi to na gwarancji , czy mnie zkroją za wymianę oleju w moście ( o ile pomoże itp.) 

Napisze co zadecydowali bo normalnie masakra co za złom zaczęli produkować

Pozdrawaiam wszystkich maniaków Audi

Witam,

u mnie podczas oględzin wyszło, że mam torsena, wiec sprawa może być inna. Ale, jeżeli ludzie z ultra maja podobny problem, to jestem skłonny podejrzewać, że wymyślili jakiś nowy olej eko, który po pewnym czasie traci właściwości smarujące i wychodzi problem. U mnie po płukaniu problem zniknął, wiec raczej nie jest to problem mechaniczny.
pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już drugi raz zgłosiłem się z tym samym do ASO i drugi raz odbiłem się od ściany. Też mam torsena. Producent nie przewiduje wymiany oleju, jak powiedziałem że sam zapłacę skoro nie chcą tego zrobić na gwarancji to okazuje się że skoro producent tego nie przewiduje to w ASO tego nie zrobią a nawet nie sprzedadzą mi oleju żeby samemu wymienić, bo producent nie przewiduje więc nie da się tego zamówić :facepalm:

@chopperpl nie mam pojęcia jak Ci się udało ich do tego przekonać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Kamil. napisał:

Ja już drugi raz zgłosiłem się z tym samym do ASO i drugi raz odbiłem się od ściany. Też mam torsena. Producent nie przewiduje wymiany oleju, jak powiedziałem że sam zapłacę skoro nie chcą tego zrobić na gwarancji to okazuje się że skoro producent tego nie przewiduje to w ASO tego nie zrobią a nawet nie sprzedadzą mi oleju żeby samemu wymienić, bo producent nie przewiduje więc nie da się tego zamówić :facepalm:

@chopperpl nie mam pojęcia jak Ci się udało ich do tego przekonać :D

A byles w Porsche Krakow na Aleji Pokoju? Oni znaja ten temat doskonale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kamil. napisał:

Tak, dzisiaj na wymianie oleju :wink:

to nie rozumiem dlaczego... moze po mojej interwencji dostali wytyczne, zeby nie przyjmowac takich zgloszen, bo producent odmawia zwrotu kosztow :( Co raz bardziej przekonuja mnie, zeby moim nastepnym autem nie bylo audi... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg tego co mówią to centrala Audi tego nie przewiduje wiec nie zwraca. Nie ma tez procedury naprawy ani części wiec nie naprawia bo musieliby wziąć odpowiedzialność. Dramat. A że auto buczy to każdy mechanik przyznaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2020 o 14:08, Kamil. napisał:

Wg tego co mówią to centrala Audi tego nie przewiduje wiec nie zwraca. Nie ma tez procedury naprawy ani części wiec nie naprawia bo musieliby wziąć odpowiedzialność. Dramat. A że auto buczy to każdy mechanik przyznaje. 

Kamil i jak jest poprawa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vvalery nic nie zrobiłem w tym temacie bo serwis nie zrobi tego na gwarancji a także odmówili zrobienia tego na moja prośbę nawet jeśli sam zapłacę bo nie mają procedur i części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...