Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 TDI BPW auto słabo przyśpiesza, słabo się wkręca, nie czuć mocy


mati123307

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam od kilku msc audi a4 b7 2.0 TDI BPW auto od kupna nie miało dobrej mocy, przy passacie 1.9 130km kryje się (sprwadzone)

w aucie wymieniłem rozrząd wszystkie filtry zaworek zwrotny filtra ,wymieniona uszczelka pokrywy zaworów, została wyczyszczona i ustawiona turbosprężarka .Auto nadal ciężko przyśpiesza jest bardzo słabe na pierwszym i drugim biegu. Czasami potrafi zgasnąć ruszając z jedynki . Zauważyłem że auto cięzko się wkręca na oboroty w czasie jazdy.Poprzedni właściciel wybebeszył dpf i wyłączył go komputerowo ( niby) 

auto nie kopci w czasie jazdy ,tylko na postoju lekkim białym dymkiem .

logi dynamiczne http://vaglogi.pl/log-003_011_wWP5kD.html  robione na 4 biegu z tego co wiem to turbo i przepływka jest dobra , wtryski sprawdzałem na postoju i wychodzi że też są dobre 

co robić ? auto nie ma ducha 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób jeszcze statyczne 04, 013, 018 i 023, każda grupa osobno

Edytowane przez Tracer39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne możliwe przyczyny spadku mocy, które widać w logach to niedoładowanie turbo  ~2300-2900 obr. i troszkę zbyt ujemne Bip-y na 1 i 4 pompce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem auto miało wyciętego dpf i ktoś kiedyś zmieniał program. Po niedzieli jadę do tunera mapę. Zobaczymy co wyjdzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że wałek rozrządu wytarty ale mechanik wymieniał uszczelke pod pokrywa zaworów i mówił że źle nie wygląda 

 

Tutaj filmik z pracy na początku telefon przy filtrze powietrza 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy nie masz Turbo do czyszczenia. Ja miałem i po tym auto lepiej się zbiera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na logi nie widać niczego co mogło by być przyczyną dużych ubytków mocy , ani większych odchyłek ich wartości od tych które być powinny :decayed:

Postaw auto na na rolkach i daj wykres , zobaczymy ile koni wyzdychało..... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem po chipie. Jednak wtryski są przyczyną spadku mocy ale program i tak zrobiony 

Seria 125km?

IMG_20180927_203623.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...