Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z falującymi obrotami


Qubikkkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem tego typu że w audi a 4 B5 1996r zwykle 1.8 PB faulja mi obroty między 700 a 1000 nie ważne czy jest ciepły czy zimny. Audi ma już najechane 300tys km czy ktoś może miał podobny problem ??? Co zrobić jaka może być przyczyna? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem któremu towarzyszy wysokie spalanie, czyszczenie i adaptacja przepustnicy pomogła na 2 dni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, ja miałem to samo, nie będę w każdym temacie opisywał tego samego, wystarczy przejrzeć niektóre tematy w których brałem udział i to opisywałem, powiem tylko tyle, auto paliło jak smok, obroty falowały coraz bardziej aż doszło do tego że bywało iż nie utrzymywał obrotów i gasł, dziura w mocy w zakresie 1,5-3k RPM itp. Czyściłem właśnie przepustnice, sprawdzałem cewkę, ciśnienia itp i nic. U mnie okazał się winny przepływomierz. Przekłamywał wartości i to sporo ale sprawę ułatwiło mi to że potem wyskakiwał mi błąd od przepływki na VAG-u jednak znam przypadki gdzie tego błędu nie było a wina i tak leżała po jego stronie. Polecam też przeglądnąć cały dolot pod względem szczelności dlatego że w razie nieszczelności przepływka będzie oszukiwać. Najlepiej sprawdzić właśnie dolot, a potem VAG i logi z przepływki. U mnie na padniętej na jałowym było ok 3,5-4 g/s a max przy ok 5k RPM tylko ~60 g/s. Po wymianie na nową ok 2,5 g/s na jałowym i ~100 g/s. Dodam też że właściwa wartość max dla tego silnika wynosi właśnie ok 100 g/s (liczone z wzoru 0,8*moc silnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...