Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oświetlenie ambiente w A4 B9


chopperpl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jestem na etapie rozkminiania dodatkowego oświetlenia (pakiet QQ2 - Ambiente) i zwracam się z prośbą do majstrów, którzy mieli (bądź będą mieli) okazję zajrzeć pod panel drzwi kierowcy samochodu bez tego pakietu. Dokładniej chodzi mi o obecność wiązki kabli do dodatkowego oświetlenia (zew. i wew. klamki, kieszeń w drzwiach, oświetlenie nad podłokietnikiem). Fotka w większej rozdzielczości byłaby bardzo pomocna.

Dzięki i pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2018 o 22:52, chopperpl napisał:

Cześć,

Jestem na etapie rozkminiania dodatkowego oświetlenia (pakiet QQ2 - Ambiente) i zwracam się z prośbą do majstrów, którzy mieli (bądź będą mieli) okazję zajrzeć pod panel drzwi kierowcy samochodu bez tego pakietu. Dokładniej chodzi mi o obecność wiązki kabli do dodatkowego oświetlenia (zew. i wew. klamki, kieszeń w drzwiach, oświetlenie nad podłokietnikiem). Fotka w większej rozdzielczości byłaby bardzo pomocna.

Dzięki i pozdrawiam!

 

Nie zebym rozkladal, ale IMHO na 90% nie ma wiązki. Swoja droga ciekawi mnie skąd takie często przeświadczenie, że są wiązki i brakuje tylko klamotów. Z mojego doświadczenia w VAG-ach zawsze trzeba dokładać kable. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd przeświadczenie - ale dawno temu w paskach ( sam miałem bodaj B6 po lifcie ) np. nie było ogrzewania foteli ale wiązka w fotelach...była :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem na zagranicznych forach to jest odwrotnie. Moduły które dają białe światło w QQ1 to są te same moduły co QQ2, natomiast... kable są ucięte. Przy samym module. Odkopię fotkę to dodam. Także na ten moment jeśli nikt tego nie dokładał to szlak do przetarcia. Roboty zapewne mnóstwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Właśnie zakupiłem audi a4 b9 z pakietem dodatkowego oświetlenia wnętrza i jestem ciekaw czy udało się przerobić komuś instalację zeby zmieniała kolory nie tylko na biało świeciła ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym doposażyć A4 w pakiet oświetlenia wewnętrznego. W związku z tym mam kilka pytań:

-Jaki sterownik obsługuje oświetlenie wnętrza (oświetlenie tunelu, kubka, przestrzeni nóg przód+tył)

-Jaki sterownik obsługuje oświetlenie drzwi (oświetlenie ostrzegawcze, klamek, listwy na boczku)

 

Czy ktoś dysponuje schematami elektrycznym, które były by pomocne w takiej modyfikacji?

Gdyby ktoś miał jakiekolwiek informacje, zapraszam do dyskusji.

Z góry dzieki.

Pozdro!

 

*Trzeba czytać do czego dany dział jest: "Manuale - DIY - zrób to sam - W tym dziale znajdziesz poradniki, dzięki którym sam dokonasz napraw lub modyfikacji w swoim aucie." - wątek przeniesiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dzięki za odpowiedź.

Moduł ma nr:

8W0 907 063 BG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie znalazlem tylko cos takiego..

Czy wrclaguna sprawdzisz może , które moduły obsługują pakiet z możliwością regulacji w MMI?

2.jpg

 

Witam.

Mam prośbę, a w zasadzie 2.

Czy byłby ktoś uprzejmy( ktoś kto ma oświetlenie wnętrza auta) zrobił zdjęcie ustawień auta w  MMI?

Chodzi czy funkcja oświetlenia wnętrza,a oświetlenie ambiente to to samo? Czy oświetlenie wnętrza i oświetlenie ambiente to osobna funkcja? (na zdjęciu pokazałem o co chodzi)

Udało mi sie to odpalić lecz jest niedostępne (dodam że mam wersje "bieda" nawet podświetlenia nóg nie mam :/).

Druga prośba to zdjęcie kodowania BCM 09, gdzie jest zakodowane oświetlenie wnętrza/ambiente? (który bit)

I czy w A4 B9 jest również ukryte menu?  Udało sie to komuś otworzyć?

Z góry dziękuje :hi:

 

 

IMG_4176.JPG

 

Pierwszy modzik udany:decayed:

IMG_4224.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jestem w podobnej sytuacji. Chętnie poznam ewentualne efekty tych kombinacji także piszcie jak coś się uda. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem nowy na forum,chciałbym dodać białe podświetlenie listwa,klamki i u dołu drzwi mam wszystko oryginalne kable wtyczki , pytanie jak to zakodować i czy sterownik w drzwiach jest odpowiedni? 

20200419_124224.jpg

20200419_124234.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Twój sterownik drzwi obsługuje podświetlaną klamkę, białe podświetlenie wejściowe.

Nie obsługuje podświetlenia ambient.

Wtyczka której zdjęcie pokazałeś T32a:

pin1 wtyczka T32a- podświetlenie klamki do tego pinu podłącz pin 3 (odpowiada za listwę podświetlenia) , miernikiem możesz sprawdzić przejście kabli.

Nie będziesz miał możliwości regulacji jasności poprzez MMI tylko przez potencjometr przy włączniku świateł.

Mam ten sam sterownik..i tak też podłączyłem..

Pozdro!

 

Cześć

Udało mi się podłączyć białe oświetlenie ambient czego nie miałem w standardzie.

Oświetlenie RGB to inne lampki (oświetlenie nóg przód+tył+schowki w drzwiach)

inne moduły oświetleniowe i wtyczki do nich ( tunel, kubek i listwy w drzwiach)

i kabelkologia, należy dołożyć przewód 3 LIN bus do każdego z modułów oświetlenia.

i kodowanie.

Ale zacząć należało by od sprawdzenia czy moduł BCM09 obsługuje ten pakiet.

Pozdro!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,Dzięki za szybka odpowiedz.

Czyli trzeci do pierwszego,mogę zrobić mostek ?20200419_124356.jpg

20200419_124807.jpg

Ta dolna to original.

Będzie świecić listwa , klamka i dolna biała lampka?

A przednie drzwi wtyczka jest inna?

Edytowane przez Romlev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, najlepiej przełóż całą wiązkę. Pin 3 zmostkuj z pin 1 przy wtyczce. Jak masz rozebraną tapicerkę możesz jeszcze podłączyć czerwoną lampkę ostrzegawczą do białej (w B9 z tego zrezygnowano)i przygotować przewody.

Analogicznie drzwi tylne lewe/prawe.

Z przodu jest inaczej.

Zaczną działać po zakodowaniu sterownika drzwi.

Masz oświetlenie nóg?kubka i tunelu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne czerwone chyba dokupię i tez zrobię.

Mam lampki na nogi przednie ale bez kabli,kubek i tunel jeszcze nie kupiłem.

Czyli przednie drzwi dopiero po zakodowaniu a mogę przełożyć i podłączyć czy tez się coś nie zgadza mam original. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwone lampki do wszystkich drzwi są takie same, pasują od B8.

Musisz zakodować każdy sterownik drzwi osobno!

Trudno powiedzieć czy możesz przełożyć tapicerki przednie,nie wiem jaki masz sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tylne drzwi wyglądają tak:

Gdybyś potrzebował pomocy śmiało pisz.

Pozdro!

 

IMG_4333.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawiej klamka na inny kolor ja będę mieć tylko białe może jutro już  zaświeci tył jak nic się nie sknoci .

Dzięki za pomoc Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...