Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycena samochodu a koszty


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

Postatam sie naj bardziej strescic całą historię i zaistniałą sytuację..

6lipca tego roku doszlo do kolizji drogowej w ktorej bylem poszkodowanym a uderzyl we mnie slowak na slowackich numerach(wymusił pierwszeństwo).

uszkodzony przód,chlodnice wiec laweta ktora zawiozla samochod do mnie pod dom.

Przyszedł rzeczoznawca zrobił wycene częściową na kwotę niecałych 4000zł i powiedział by zaprowadzić auto do warsztatu jak rozbiorą to dojedzie i oszacuje do końca. 

Rzeczoznawca wycenił w sumie na 7300zł

Po namyśle i przeczytaniu kosztorysu oniemiałem niskoscią odszkodowania,jakością czesci których liczą argumentujac wiekiem i przebiegiem pojazdu wiec postanowilem sie nie bawic z nimi tym bardziej ze nie mam na to czasu poniewaz pracuje zagranicą tylko zlecić naprawe formą bezgotówkową tutaj:

https://www.google.at/search?q=centrum+napraw+powypadkowych&oq=centrum.com+napraw&aqs=chrome.3.69i57j0l3.6890j0j7&client=ms-android-huawei&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#istate=lrl:iv&rlimm=1044649259959272216

Dziś przyszedł do mnie mail z warsztatu i chcą bym podal wartość rynkową pojazdu.. w drugim przeslali kosztorys na kwotę 41354 zł

Nie wiem jaka jest wartosc pojazdu jak ją mam prawidlowo oszacować? 

Co jesli wartosc pojazdu bedzie mniejsza od kwoty z warsztatu? Prosze o pomoc i poradę..

Załaczam zdjecia

Screenshot_20180921-152528.png

Screenshot_20180921-152402.png

Screenshot_20180921-152349.png

Screenshot_20180921-152338.png

IMG_20180706_151951.jpg

Edytowane przez Wolf1991
Nie dodanie zdjęć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika, że ubezpieczyciel już dokonał korekty w kosztorysie warsztatu i zgodzili się zapłacić 29 347 zł netto, a to oznacza, że koszt naprawy nie przekracza wartości pojazdu przed szkodą. Gdyby przekroczył, to miałbyś informację "brak zgody na naprawę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć się do ubezpieczalni z prośbą o przesłanie wyliczenia wartości rynkowej pojazdu sprzed szkody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2018 o 11:14, prestige napisał:

Zwróć się do ubezpieczalni z prośbą o przesłanie wyliczenia wartości rynkowej pojazdu sprzed szkody. 

dokładnie to zakład ubezpieczeń dokonuje oszacowania wartości sprzed szkody i taką wycenę posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...