Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Delikatne zgrzytnięcia po zmianie biegów.


dsz25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tym razem jest pytanie odnośnie dźwięku po zmianie biegu. 

Ogólnie to temat pojawił się po przypaleniu sprzęgła. Przy cofaniu, pod górkę, na trawie z przyczepką tak wyszło, że popełniłem błąd i przypaliłem sprzęgło przez krótką chwilkę, z okolic nadkoli zaczął w górę lecieć siwy dym i okropny smród typowy dla sprzęgła. Dosłownie chwila i szybko na luz, bo już wiedziałem co się stało. I teraz pytanie, bo od tego czasu czasami zdarza się, że po tym jak zmienię bieg pojawia się krótki delikatny dźwięk w stylu przejechania śrubokrętem po betonie na odcinku 1cm (o takie zgrzytnięcie). Ogólnie wygląda to tak, że normalnie wciskam sprzęgło, zmieniam bieg, puszczam sprzęgło, jest wrzucony wyższy bieg i tak po 1-2 sekundach pojawia się taki dźwięk. Raczej dość często, na zimnym, przez krótki czas po rozpoczęciu jazdy nie słychać nic, dopiero po jakimś czasie jak tam te wszystkie części złapią temperaturę. 

Ogólnie przypuszczam, że to może być sprzęgło troszkę przypalone, tyle, że przy zmianie biegów wszystko działa płynnie jak wcześniej, biegi wchodzą bardzo lekko, bez problemów, na sprzęgle też wogóle nie szarpie, tylko te zgrzytnięcia. I tak się zastanawiam jaka może być tego przyczyna jakby ktoś mógł coś podpowiedzieć i czy coś z tym się da zrobić w miarę niedużym nakładem, czy po prostu już sprzęgło ma 240tys. km od nowości i powoli zacznie padać i się zmieni już kiedyś komplet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...