Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka akumulatora


Michuu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj po odpaleniu auta i przejechaniu zaledwie 20metrow, oświeciła się kontrolka akumulatora na chwilę, po czym zgasnęła. Gdy tylko dodawalem gazu ponownie się oświecała. Zignorowałem to, wieczorem jadąc było to samo. Gdy dojechałem do domu kontrolka świeciła się cały czas. Nie gasiłem go. Nagle zegary zaczęły świrować i wszystkie kontrolki świecić po kolei. Podłączyłem aku do prądu. Zegary przestały świrować. Silnik to 1.8t, dodam że rozrusznik jest po regeneracji 7miesięcy. Padło aku kompletnie czy rozrusznik? Jak sprawdzić czy alternator daje prąd? Dodam że od pewnego czasu ciężej kręcił rozrusznik rano. 

Edytowane przez Michuu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miernik i do dzieła.

W panelu klimatronika możesz też wejść w ukryte menu i podejrzeć ładowanie aku.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to będzie kod w klimatroniku? Podejrzewam że aku padło. Cała noc był podłączony do prostownika. Rano przed odpaleniem na voltomierzu było 15, po odpaleniu 11. Czy to nie za duży skok? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Michuu. napisał:

Podejrzewam że aku padło. Cała noc był podłączony do prostownika. Rano przed odpaleniem na voltomierzu było 15, po odpaleniu 11. Czy to nie za duży skok? 

Aku to jedno, ale jeżeli podczas jazdy zapala Ci się kontrolka, to może chyba świadczyć o złej pracy alternatora. Odpal autko i podepnij miernik pod klemy. Napięcie powinno wynosić chyba powyżej 14V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem z kolegą miernik. Napięcie wynosiło 14,70 i powoli spadło na odpalonym silniku. Sprobowalismy podpiąć miernik do alternatora i pokazywało te same napięcie co na aku. Co mnie dziwi, kostka od alternatora jest jakby mokra i spocona. Możliwe że ma to na to wpływ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...