Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przy skręcenie w lewo telepie budą


krzysiek31

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, mam dość dziwny problem. Podczas skrętu w lewo (trzymając noge na pedale gazu) dość mocno odczuwam dyskomfort z prawej strony. Nie wiem jak to łopatologicznie opisac, ale tak jakby jedno koło jechało po kostce brukowej, dostawało uślizgu?

 

Zawieszenie przetrzepane, żadnego luzu, podmieniałem koła z A3 16 calówki bo moje 17stki są sfatygowane.. i ten sam objaw nadal trzepie

Od czego zacząć? łożysko koła, przegub wewnętrzny prawy- mimo, że tam żadnego luzu nie ma na pierwszy rzut oka. Czytałem też o poduszkach od silnika/ skrzyni  bądź tez łożysko mcpersona..? Jakies porady? może ktoś z Was miał te przypadłość u siebie.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dla pokoleń dodaje post. W związku z "trzepakiem" w lewo podczas dodawania gazu zostały wymienione tarcze, klocki, łożysko prawego koła, półoś z przegubami prawa. Zabiegi ów nic nie dały i teraz sedno problemu. Podniosłem auto do góry z odpalonym silnikiem, skręciłem koła w lewo i na pełnym gazie czekałem co się stanie, diagnoza? Lewy przegub zewnętrzny (!) (Ewidentnie trzepało z prawej strony auta) mili państwo ;) W międzyczasie jeszcze przerzucałem koła itp bowiem ów problem upatrywalem w oponach/felgach. Zaraz po zrzuceniu auta okazało się, że przegub po zmianie kąta działania rozsypał się całkiem, smaru praktycznie nie było w środku bowiem wyszedł bokiem ...  Na naprawy ogólnie wydane zostało około 700 zł razem, auto oglądało czterech mechaników i nikt nie był w stanie tego zdiagnozować poprawnie. Także nie zawsze trzepanie przy przyspieszaniu jak się ogólnie utarło jest wina przegubu wew. :) Słyszałem już pomysły typy mechanizm różnicowy, poduszki silnika czy luz na mcpersonie, a tu taki psikus .. Pozdrawiam forumowiczów i do zamknięcia, szerokości ?

Edytowane przez krzysiek31
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...