Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BFB - rzucanie silnikiem na postoju


m_kott

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem następujący. Po trasie 250km autostradą zjechałem na postój i kiedy stanąłem buda zaczeła się telepać. I tak aż do teraz mam, ale tylko na bardzo niskich obrotach, tylko kiedy stoje w miejscu. W trasie idealnie. Dodam, że na benzynie telepie gorzej niż na gazie. Check mi nie wywalił, nie mam aktualnie możliwości podpiąć VAGa. Od czego najlepiej zacząć? Gaz, multitronic BFB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tez mialem taki problem. na jalowym rzucalo buda, dodalem gazu bylo ok. w trakcie jazdy tez ok.

Podejzewalem cewki, swiece, a wyszedl banalny problem. Wymieniłem zawór odmy i problem znikł. koszt okolo 30zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jestem umówiony z mechanikiem, póki co nic nie wiem. W drodze powrotnej zapalił mi się check. Podłączyłem mój skaner i wyrzuciło coś takiego:

 

20180927_161143.jpg

Edytowane przez m_kott
Dodatkowa informacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda lambda. Najlepiej byłoby to zdiagnozować vagiem.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, przem8 napisał:

Sonda lambda. Najlepiej byłoby to zdiagnozować vagiem.

Jutro będzie podpięty pod poważniejsze urządzenie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, m_kott napisał:

Jutro będzie podpięty pod poważniejsze urządzenie ? 

Lipa, komp nie działa. Sprawdziliśmy cewki. Jedna jakoś niedomagała. Pojechałem kupiłem nówkę BERU i dalej ten sam problem. Tylko, że sprawa jest tego typu, co nie zamienimy cewki na cylindrach to problem jest tylko przy tej BERU. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamów sobie kabel za kilka dych  i będziesz mógł zrobić diagnostykę-w jaki sposób sprawdzałeś że cewka niedomaga?

Szarpanie może być od sondy od której jest błąd.

Sprawdzałeś zawór odmy jak kolega wyżej pisał? U mnie też szarpało silnikiem i po odkręceniu korka wlewu oleju wszystko wracało do normy-padnięty zawór odmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, sitar napisał:

Zamów sobie kabel za kilka dych  i będziesz mógł zrobić diagnostykę-w jaki sposób sprawdzałeś że cewka niedomaga?

Szarpanie może być od sondy od której jest błąd.

Sprawdzałeś zawór odmy jak kolega wyżej pisał? U mnie też szarpało silnikiem i po odkręceniu korka wlewu oleju wszystko wracało do normy-padnięty zawór odmy

 

20180928_164348.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak wspominalem wczesniej zmien ten zaworek. Niewielki koszt bo okolo 30zl. I powinno pomocm ja mialem podobny przypadek. Nawet cewki zmienialem od kolegi na podmiane. Pomoglo wymienienie zaworka od odmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ten zaworek wymienić? Gdzie On się znajduje? To jutro Sobie sam to wymienie jeśli to nie jest wielka sztuka. Póki co jestem zielony jeśli chodzi o mechanike.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod kolektorem w trójniku odmy. Dojdziesz po kolanku odmy, który wchodzi w ten trójnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, m_kott napisał:

Jak ten zaworek wymienić? Gdzie On się znajduje? To jutro Sobie sam to wymienie jeśli to nie jest wielka sztuka. Póki co jestem zielony jeśli chodzi o mechanike.

Ogarniesz sam, Odchyl sobie tylko zbiornik z plynem chlodniczym i masz lepsze dojscie ;)

 

Wymienisz czujnik bedziesz wiedzial czy to to, a wg mnie koszt okolo30zl to nie jakas astronomiczna cena.

Jak wspominalem wczesniej mialem te same obiawy i u mnie to pomoglo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...