Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z zegarami, brak reakcji


ratowni17

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopy ratujcie,

Wcześniej opisywałem błąd ciśnienia oleju, czujniki wymienione ale problem występował nadal gdy w pewnej chwili zorientowałem się ze liczniki wcale nie działają! Po przekręceniu kluczyka wszystko ok, po odpaleniu wszystko przygasa, zwiększa się tylko temperatura i ilość paliwa na zegarach. Reszta nie działa, radio tez nie działa jest napis SAFE, brak podświetlenia na wszystkim,  nie dziala centralny, działa jedynie klimatyzacja i przyciski od navi + komputer na środku.

samochod pracuje poprawnie, przyspiesza, hamuje. 

Jakieś pomysły? W poniedziałek muszę jechać w trasę i takie coś się zrobiło. Gdzie szukać problemu? Licznik padł na amen? 

 

Z góry dzieki za kazda odpowiedz 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne objawy, niepasujące do tych które zazwyczaj trapią te liczniki :decayed:

Chyba że Twój opis sytuacji jest niedokładny..... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ratowni17 napisał:

No właśnie tez mnie to dziwi. Sam nie wiem coś Się spieprzylo. 

Na pewno po włączeniu stacyjki jest wszytko OK?

Wszystkie kontrolki i wskaźniki które działać powinny na pewno działają ?

Sprawdziłeś to dokładnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ratowni17 Nie próbowałeś czasem zgrywać wsadu albo kombinować coś z licznikiem ? ? ? 

Zobacz kostki licznika, popsikaj kontaktem czy czymś podobnym do elektroniki... 

Masz VAGa ? Sprawdź błędy... może to kwestia słabej masy, może być słabe zasilanie... 

Podświetlanie akurat to kwestia licznika i terminala 58d... to z licznika w Audi wychodzi podświetlanie na większość elementów... 

Zacznij od wypięcia kostek i wpięcia po przeczyszczeniu styków/pinów w liczniku...

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kamil-vag napisał:

Nie próbowałeś czasem zgrywać wsadu albo kombinować coś z licznikiem ? ? ? 

Zobacz kostki licznika, popsikaj kontaktem czy czymś podobnym do elektroniki... 

Masz VAGa ? Sprawdź błędy... może to kwestia słabej masy, może być słabe zasilanie... 

Nic nie było kombinowane, stało się tak od razu po wymianie rozrządu i oleju. Był odłączony akumulator. 

VAG nic nie widział 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zobacz czy dobrze są dokręcone klemy na akumulatorze... Może coś przy rozrządzie przetarli, przerwali i stąd twoje problemy i z czujnikiem oleju i teraz  zegarami... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ratowni17 napisał:

Nic nie było kombinowane, stało się tak od razu po wymianie rozrządu i oleju. Był odłączony akumulator. 

VAG nic nie widział 

To wygląda na wysypanie się zawartości E-promu przechowującego program sterujący licznikiem.

Ale wtedy po włączeniu stacyjki nie ma prawa być wszystko  OK ......:tongue4::)

Może byś ruszył cztery litery, dokładnie posprawdzał i dopiero będziemy się zastanawiać ?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kamil-vag napisał:

Dlatego pytam czy nie próbował zgrywać wsadu itp... bo te liczniki łatwo byle jakim kablem uwalić... 

Sorry Kamil ale przeglądarka coś mi odwala kawały i nie mogę dojść z nią do ładu :naughty:

Nawet nie trzeba kabla podpinać , RB4 potrafi się wysypać podczas oddłączania / podłączania aku lub odpalania z kabelków ...:decayed:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, piotrsob1 napisał:

Nawet nie trzeba kabla podpinać , RB4 potrafi się wysypać podczas oddłączania / podłączania aku lub odpalania z kabelków ...:decayed:

? Otóż to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gdzieś namiary na fachowca który kiedyś ogarniał sprawę licznika w bratanicy A4 B6.

Tylko że on robił w Radomiu ....:decayed:

Wyślę Ci namiary na PW, może jak mu wyślesz szafę to poukłada w niej wszystko na nowo bez auta ?:co::whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra aktualizacja.

po przekręceniu kluczyka, zapala się co prawda licznik, no ale nie wyświetla np. Kierunkowskazów, włączonych świateł/długich etc. Radio czy oświetlenie nie działa i tak, jest napis tylko safe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ratowni17 napisał:

Dobra aktualizacja.

po przekręceniu kluczyka, zapala się co prawda licznik, no ale nie wyświetla np. Kierunkowskazów, włączonych świateł/długich etc. Radio czy oświetlenie nie działa i tak, jest napis tylko safe. 

No widzisz, od razu tak było trzeba, a nie wciskasz nam tu ciemnotę  ....:tongue4::D

Dzwoń do tych ludzi , których namiary wysłałem Ci na PW.

Żaden przeciętny elektronik tematu nie ogarnie , tu trzeba FACHOWCA :)

 

P.S. Tylko dokładnie im naświetl objawy i kiedy się szafa wysypała ....

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jestem w pracy, najpierw ogarnę temat z tym odpinaniem i czyszczeniem wtyczek, ogarnę czy przy kompie wszystko ok, moduł komfortu etc. 

Ech, szkoda słów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, ratowni17 napisał:

Radio czy oświetlenie nie działa i tak, jest napis tylko safe. 

Radio to pół bidy bo wystarczy kod wpisać i będzie działać... masz w ogóle gdzieś do niego kod ? Bo jesli jest spasowane z licznikiem to po odłączeniu aku nie trzeba wklepywać kodu... ale w twojej sytuacji by się przydał PIN :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kamil-vag napisał:

Radio to pół bidy bo wystarczy kod wpisać i będzie działać... masz w ogóle gdzieś do niego kod ? Bo jesli jest spasowane z licznikiem to po odłączeniu aku nie trzeba wklepywać kodu... ale w twojej sytuacji by się przydał PIN :P

No mam ten kod, ale jak go wpisać jak nawet zadne przycisk nie Daje reakcji 

 

 

edit: dobra radio działa, ale brak podświetlenia. 

Edytowane przez ratowni17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2018 o 12:18, ratowni17 napisał:

Teraz jestem w pracy, najpierw ogarnę temat z tym odpinaniem i czyszczeniem wtyczek, ogarnę czy przy kompie wszystko ok, moduł komfortu etc. 

Ech, szkoda słów 

No i jak , kombinacje z wtyczkami dały pozytywny rezultat ?

Powiem Ci że zdziwił bym się mocno...

Masz typowe objawy uwalonego licznika i sam tego raczej nie naprawisz...... :glupek2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piotrsob1 napisał:

No i jak , kombinacje z wtyczkami dały pozytywny rezultat ?

Powiem Ci że zdziwił bym się mocno...

Masz typowe objawy uwalonego licznika i sam tego raczej nie naprawisz...... :glupek2:

No niestety nic nie pomogło. Sprawdziłem chyba wszystko. Tak, raczej na 99% uwalone liczniki. 

Ciekawostka jest to, ze wyciągając zegary jest na nich oznaczenie 930R a w znalezionej w necie liście ten typ zegarów był montowany w rocznikach dopiero 2004, a auta rocznik mam 2002. 

Tak czy siak, aktualnie jestem bab stałe szukania magika który by coś jeszcze się pobawił tymi licznikami, w razie czego znalazłem już w necie ten sam model licznika za 230zl sprawny. Myśle ze znaleść kogos kto mi go zakoduje będzie chyba łatwiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersji oprogramowania było bardzo dużo, w zależności od typu silnika i wyposażenia auta...

Jakbyś jeszcze mógł zgrać zawartość E-promu ze starego to może by ktoś bystry ogarnął , ale tam raczej na pewno nie ma dobrej zawartości, nadającej się do skopiowania ... :naughty:

Dwa lata temu miałem problem z licznikiem w kobitki Touranie , wyłączał się losowo bez widocznej przyczyny.

Dwa miechy szukałem takiego samego , w końcu kupiłem z podobnym oznaczeniem z trzy lata młodszego auta .

Magik z Piastowa męczył się z nim cztery godziny by z grubsza wszystko działało , licznik kosztował stówkę a kodowanie coś koło pięciu.  Tak że wymiany za mocno nie polecam, podobne pieniądze dasz za naprawę swojego :D

Rozmawiałeś z nim i tym drugim z Radomia ( na PW podrzuciłem Ci namiary do nich ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...