Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9 ajm wymiana silnika


a4mwo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie padło mi 1.9 ajm I planuje wymienić silnik na inny. Czy 1.9 alr podejdzie czy trzeba będzie coś modzic? Jaki motor mogę wstawić ? Zamiast ajm? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrzucisz AJM czy AWX lub AVF to pamiętaj o tym że musisz ruszyć mapę bo wtryski są inne. Szczerze ciężko w ostatnim czasie kupić zdrowe fajne ARL, niestety takie są realia. Wszystkie silniki niby po 200 tys a rzeczywistego nalotu maja 400 ;)

Kup zdrowe fajne AJM lub AWX i ciesz sie jazda :)


Edit: Rozumiem, że szukasz tylko słupka a osprzęt typu turbo itp chcesz zostawić swoje?

Edytowane przez Mordeliuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam założone nowe turbo itp itd i nowy intercooler. Nowe turbo w sensie nowe po regeneracji. Osprzęt mogę przerzucić ze swojego silnika. Tak wiec zamiast ajm co byś poleciał wstawić? Arl podejdzie bez modow czy szukać ajm lub avx?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze szukaj zadbanego AJM lub AWX tak jak mówiłem. ARL w dobry stanie ktory nadaje sie na swap to raczej rzadkość chyba ze masz jakiś sprawdzony silnik ktory mozesz sprawdzić jeszcze na aucie. Z tego co wiem ARL nie podchodzi bez jakiś przeróbek. Przy AWX musisz ruszyc mape tak samo bo pompki są inne. Ale raczej z turbem od AJM nie oczekuj szalowych wyników na rolkach.

Miałem u siebie ATJa - to to samo co AJM tyle ze quattro i założyłem osprzęt od AVF, turbo, wtryski i górna granica to bylo 176 koni podobno przez turbo.

Edit: Z własnego doświadczenia Ci radzę, kup zadbane AJM czy awx bo ARL nie kosztuje 2500 zł w dobrym stanie.

Edytowane przez Mordeliuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mordeliuss napisał:

kup zadbane AJM czy awx

Zadbane AJM ? To najstarsza wersja PD a Ty mówisz zadbane. 99% AJM jest zajechana jak pięty Mojżesza ... AWX / AVF będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.

ARL/ ASZ /BLT i inne też będą pasować ale czeka Cie zmiana miski, przewodów wodnych itp itp .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie inwestuje i moje a4 b5 ajm idzie na części takze dostępne jest cale auto na części :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2018 o 18:44, a4mwo napisał:

Jednak nie inwestuje i moje a4 b5 ajm idzie na części takze dostępne jest cale auto na części :)

Ile chcesz za turbo? Gdzie regenerowałes? Ile ma najechane po regeneracji?

Jaki miałeś srodek?

Edytowane przez Krzysiek_A4/A6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...