Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Remont Audi ASN


Elektrykwysokichnapiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakiś rok temu kupiłem Audi A4 3.0 ASN. Pojezdzilem 3 miesiące i pierwsze usterki.

1.Uciekajacy płyn chlodniczy.(nie było wiadomo gdzie)

2.Wypadanie zapłonu na 5tym cylindrze.

Więc czytając forum szukałem mechaników zachodniopomorskie Kołobrzeg.

Nie znalazłem nikogo kto by chciał i umiał obsłużyć ten silnik. Więc wziolem kupiłem blokady i rozebralem głowice. Pytanie czy dół ruszać też tzn. Czy tulejowac tuleje na Żeliwne. I czy kolega z Forum by mi zrobił i za ile. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do waskiwv ale nie odpowiada. Poczekam jeszcze ale chciał bym do zimy uruchomić auto bo stoi już 6 miesięcy w garażu i marnuje się. Pozdrawiam forumowiczów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2018 o 07:12, rafalek0124 napisał:

Kupuj drugi silnik z gwarancja i wstawiaj. Nie opłaca się tulejować bo duże koszta. 

A 2 silnik wiesz,co kupisz?Też sporo kosztuje i robota do tego.Każdy radzi silnik,silnik nowy.A znajdź pewny,kiedy większość tych ASN przez złe serwisowanie jest padłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2019 o 08:28, rafalek0124 napisał:

Wyrzuć katalizatory odrazu i powinno śmigać bez problemu latami.

To nie jest takie pewne przez ten alumniowy blok.Miałem nowe katy i blok i tak poszedł:glupek2:.Zapchane katy nic do bloku nie mają,jak tutaj niektórzy twierdzą.:whistling:

Edytowane przez mirek31071977
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odswierzam temat silnik kupiony pół roku temu na chodzie z A6. Po przekłada do mojej A4 nie pracuje. Mechanik 4 miesiące próbuje go zrobić i nie daje rady. Auto poszło do Kołobrzegu i też stoi 1 miesiąc. Mechanicy mówią że problem jest z synchronizacją wału z walkami w głowicach auto spała ale nie reaguje na gaz i nie pracuje równo. Silnik wyjęty z A6 że skrzynią multitronik a u mnie jest Tiptrinic może w tym jest problem bo czujnik położenia wału jest w skrzyni. Kto miał taki problem proszę i pomoc. Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w A6 był silnik o oznaczeniu BBJ, a nie ASN. Przełożyłeś licząc, że będzie tak po prostu działać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde mechanik przekładał a nie ja....powinien zauważyć różnicę.....nie wiedziałem że w a6 jest bbj ...

To co teraz trzeba podmienić komputer z bbj? nie ma już tej a6 i jest problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECU na pewno ma inny numer OEM, zatem wątpię, aby z ASN'a działało normalnie. Czy coś więcej poza ECU - nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2019 o 13:01, rogigor napisał:

Przecież w A6 był silnik o oznaczeniu BBJ, a nie ASN. Przełożyłeś licząc, że będzie tak po prostu działać? 

Były oba w A6c5, BBJ ma 218KM. Doczytałem ze występował pod koniec produkcji c5 i na początku produkcji..... c6! Tak tak,jeździł w c6

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECU od bbj przełożone lecz dalej jest problem z utrzymaniem obrotów i brak reakcji na gaz. Może wtryski od asna trzeba również przełożyć z bbj czy są takie same?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna różnica między ASN a BBJ to tłoki i ulepszone chłodzenie bloku w BBJ. Innych różnic nie doszukałem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje koło zamachowe od silnika 3.0 bbj. Prawdopodobnie to jest różnica między ASN a BBJ. Jak by ktoś miał to proszę o kontakt 505696754.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Elektrykwysokichnapiec napisał:

Witam potrzebuje koło zamachowe od silnika 3.0 bbj. Prawdopodobnie to jest różnica między ASN a BBJ. Jak by ktoś miał to proszę o kontakt 505696754.

Według etki do asn/bbj występują 2 koła zamachowe:

06C105266B skrzynia manualna 

06C105269A skrzynia automatyczna 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...