Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swap 1,8 na 1,8t


Walter White

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Panie/Panowie mam pytanie,gdyż w najbliższym czasie chciałbym zmienić swoje nieco wysłużone Audi na inne Audi:)

Pacjent A4 b5 1.8 quattro 99 rok produkcji,chciałbym w nim wymienić serducho na 1.8t

Czy nie są to prawie identyczne jednostki,i co poza silnikiem,wiązką,kompem będę potrzebował do tej operacji?

Czy np.1,8t [Bex]kpl silnik podejdzie?

Proszę wybaczyć off topa jednak nigdzie nie mogę znaleźć info nt.tej konkretnej operacji...

Pozdrawiam

 
  •  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz b5 a silnik bex jest z b6 - nie podejdzie . 

1.8t do b5 to AEB,APU,ANB,AWT.  150 ps.  Który możesz oczywiście podkręcić ,ale to inna piłka.

Oczywiście  jeszcze komp i wiązka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz co z kasą robić?Sprzedaj B5 i dołóż to,co potrzebujesz na swapa i ci wyjdzie 1,8T w budzie B6.Silnik używany to wiesz,co kupisz?:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#Mirek31071977 sytuacja jest taka,ze nie chce miec b6 tylko b5.A okazyjnie moge kupic b5 w quattro 1,8 w super stanie i chcialbym mu poprostu dodac troche kunia

Odnosnie silnika,to wiadomo,ze przy swapie poglaskal bym go w niewralgicznych miejscach-rozrzad,uszczelniania,napinacz wraz z lancuszkiem etc..Wtedy wiem co mam

Powedzcie jeszcze jaka jest roznica miedzy np APU a BEX poza tym,ze ten drugi mlodszy,na innym sterowniku i elektrycznym napinaczu walkow?

Dzieki za odp Pany

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...