Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 ALT brak mocy po wymianie przepływomierza


Jaco3soN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moim silnikiem, sprawdziłem maf na starym przepływomierzu wartość na 3 biegu i 40000tys obr- 79-84g/s . Stwierdziłem winna przepływka, więc wymieniłem. Po wymienię filtra pow i przeplywki, wartości są dalej takie same, niech się nie poprawiło. Na PB i na LPG to samo czasem pojedzie chwilę i muł, nie jedzie wgl. Powiedzcie mi drodzy forumowicze, co mam sprawdzic, jaka część może powodować tak znaczący spadek mocy. Dodam jeszcze że audi reaguje z opóźnieniem na dodawanie gazu. Błędów brak. Pomocy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływka jest ok -ok 105g przy pełnym bucie więc przy 4000tyś może być te 85g

Podepnij auto pod kompa

Edytowane przez sitar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że o5 to jest rzadko jak mierzyłem, a nowa przepływa jest. Głównie to tak 78 coś koło tego. 

Ale podepne pod kompa i zobaczę co bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam też że pali litr oleju na 600km ale na zimnym i czasami na ciepłym jeździ normalnie, choć każdy sugeruje że przedmuchy na cylindrach i silnik kaput. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany ( już dawno temu) winne były klapki wirowe w kolektorze i gruszka. rozebrałem, wyczyściłem, zdemontowałem te białe elementy z klapek (nie wiem jak to się nazywa) takie plastikowe otaczające klapki, przesmarowałem elementy obrotowe i auto odżyło. Zaczęło przyśpieszać normalnie i miało więcej mocy. Zastanawiałem się później nad remontem głowicy, ale na szczęście w porę zmądrzałem i kupiłem 1.8t :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...