Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak ogrzewania na wolnych obrotach


KosaB6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moim a4b6 1,8T AVJ. Ubywa mi płynu chłodzącego a na wolnych obrotach nie działa ogrzewanie, dopiero jak przytrzymam na obrotach lub podczas jazdy leci ciepłe powietrze.. jakieś pomysły podpowiedzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób test n CO2 w układzie od tego bym zaczął, może być też pompa wody tam czasami wirnik odklejał się i nie pompowało płynu ale pokolei najpierw test bo gdxieś ten płyn ucieka rozumiem że wycieków nie masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kolego napisać czy udało Ci się rozwiązać problem z tym grzaniem na wolnych, mam podobnie w swoim AVJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam problem z ogrzewaniem na wolnych obrotach. Audi a4 b6 alt. 

W tygodniu zrobię test na co2 i będę czyścić nagrzewnice. 

Płynu ubywa mi odkąd założyłem lpg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi płynu nie ubywa, ale mam identyczne objawy... Problem pojawił się po wymianie termostatu... Czy możliwe by układ był aż tak zapowietrzony???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim trzeba sprawdzić czy układ nie jest zapowietrzony, przeważnie to jest powodem słabego grzania.

drugą przyczyną może być zatkana/zakamieniona nagrzewnica, więc albo trzeba ją wypłukać (na forum jest gdzieś instrukcja) albo wymiana.

ale pierwsze trzeba odpowietrzyć dobrze układ. Na jednym wężu nagrzewnicy jest dziurka od góry, która służy do odpowietrzania nagrzewnicy, wystarczy ściągnąć opaskę i zdjąć troszkę waż z nagrzewnicy ale nie całkiem tylko tyle żeby z tej dziurki lał się płyn albo uciekało powietrze i czekać na odpalonym silniku aż z dziurki będzie leciał czysty płyn bez powietrza.

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem u siebie test na co2 w układzie chłodzenia i na szczęście to nie uszczelka. Mechanik powiedział, że przyczyną mogą być uszkodzone wirniki w pompie wody.

Do zbiornika wyrównawczego pluje powietrzem zamiast płynem chłodniczym i cały czas się zapowietrza układ. 

Po nowym roku będę wymieniać komplet rozrządu i zobaczę czy ogrzewanie wróci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W zbiorniczku widać pęcherzyki powietrza? Plynu ubywa ?

 

Edytowane przez adioss995
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płynu ubywa od montażu instalacji lpg. 

W zbiorniku gotuję się płyn ponieważ nie ma jego obiegu i nie dociera do nagrzewnicy. 

A do zbiornika wyrównawczego leci powietrze aż wężyk skacze. 

To nie wina uszczelki bo gość pompował z 5 minut i nic, a mówi że chwilę przede mną w a3 po dwóch naciśnięciach zmieniło kolor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto u mechanika. Rozrząd oraz termostat do wymiany. W poniedziałek odbieram i okaże się czy pomogło. 

Edit 07.01.19

Auto odebrane od mechanika. Ogrzewanie wróciło. Wymieniony komplet rozrządu oraz termostat. 

Koszt całości 1400 zł. 

Pompa wody rozleciała się po wyjęciu. 

https://photos.app.goo.gl/2TGXjFizGhCDfDNA7

Edytowane przez Kamil Kupiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie mam siły na to ogrzewanie. Co jakiś czas zapowietrza się układ chłodzenia i nie ma ogrzewania na wolnych obrotach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdź wszystkie przewody czy czasem gdzieś nie są dziurawe albo nie ma luzów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam ubywa bo przy odpowietrzaniu dolewam. 

Wymienię też króciec wody dla pewności bo gościowi z pracy się uszkodził przy wymianie czujnika temperatury i przecieki powodowały zapowietrzanie się układu. A ja miałem wymieniany w tym tygodniu i w tamtym roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem zdjęcie króćca i zauważyłem że górna śruba ma zabarwienie różowe. Czy może być wyciek w tamtym miejscu? 

IMG_20190208_113510.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak

Prawdopodobnie do wymiany będzie oring na tym kroccu i pomoże ale nie widze żeby wokół tego było coś ulane albo spocone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co auto grzeje ? odpowietrzyłem układ na tej metalowej rurce śrubką na imbusa i narazie spokój. (jakieś 2 tygodnie) 

W kratce >50 stopni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z ogrzewaniem A4 B6 w środku na wolnych obrotach . Samochód przeszedł remont całego silnika ze względu na pęknięta głowice i nie ma grzania w środku termostat nowy , nagrzewnica nowa  .Ma ktoś jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...