Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 b6 1.8t AVJ przepływomierz


shadow997

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak pisał przem czujniki temperatury sprawne. Wymień termostat, ale z tym wskaźnikiem prawdopodobnie będziesz musiał się pogodzić (zresztą nie jest tak źle z tego co piszesz). Możliwości kalibracji wskaźnika temperatury przez OBD2 nie ma, przynajmniej ja o tym nie słyszałem. Ostateczność to wyszarpanie zegarów, rozebranie ich a potem zdjęcie i ponowne założenie wskazówki, ale nie wiem czy warto dla tak małego odchylenia, zwłaszcza że można przy tym całkiem uwalić ten wskaźnik jeśli wskazówka jest mocno osadzona. Można jeszcze przełożyć cały wskaźnik z innych używanych zegarów (chyba że trafisz na allegro na sam, już wyjęty wskaźnik- bo całe zegary to trochę drogo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, shadow997 napisał:

Przem wskaźnik pokazuje tak że czerwona kreska jest poza białym znakiem

Wstaw zdjęcie jak to wygląda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko jutro wstawię, mam wyprawę w ustawianiu takiego zegara także tak zrobię ☺️ albo wymienię na nowy już z kolorowym fisem bo i tak tempomat dokładam ☺️ i potrzebuje Jeszce opinii na temat napinacza ponieważ mam elektroniczny i z tej wtyczki gdzie się wpina wtyczkę do napinacza wyciska olej a napinacz jest nowy, słyszałem że trzeba oring wymienić w tej cewce.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cieknie z wtyczki to prędzej zmiana cewki na inną, najlepiej na używaną ori.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest taki mały problem że mój mechanik wymieniał napinacz i stary wyrzucił a nie mogę nigdzie dostać starego napinacza z cewką. Dziś byłem na złomie to gościu mi powiedział " Panie to dobry silnik cały sprzedam ale tego nie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj na portalach aukcyjnych, czasami są sprzedawane same cewki nazywane też elektrozaworami. Czasami jednak warto zabierać graty od mechanika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przem mam manetke do tempomatu dużo jest zachodu żeby go dołożyć bo jak będę wyciągał zegar do ustawienia to od razu założył bym tempomat? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, shadow997 napisał:

Przem mam manetke do tempomatu dużo jest zachodu żeby go dołożyć bo jak będę wyciągał zegar do ustawienia to od razu założył bym tempomat? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Łukasz. Łukasz mam do Ciebie pytanie bo jak włącza się pompa sai to wiadomo chodzi jak f16 ale też światła przygasają to normalne ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko mam już wszystkie częsci do moje audi więc we wtorek wyjadę całym przodem i wszystko zrobię a pozniej tylko soft ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam jeszcze jedno pytanie jak zwiększyć obroty w vcds bo na chwilę obecna pokazuje mi 700 obrotów i troszkw buda ma wibracje na biegu jałowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Łukasz, Łukasz mam do Ciebie pytanie ponieważ wymieniłem już wszystko i jestem bardzo zadowolony jednak doszło mi jeszcze złącze elastyczne tłumika, mam do Ciebie na temat sterownika tempomatu bo mój ma oznaczenie z litera f więc raczej nie będzie działał. A druga sprawa to jakie poduszki silnika kupić bo wszedłem pod spód samochodu i patrzę a poduszka od skrzyni jest strasznie popękana i skrzynia się trochę rusza natomiast lewa poduszka silnika tak jakby ugięła się na prawo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wymienić moduł kierownicy na  ten z koncówką N,L lub P bo na tym co masz nie bedzie działał, co do poduszek to zadaj pytanie w innym temacie może ktoś coś podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz spotkałem się na allegro z tym, że jest mój moduł i jest sprzedawany jako by obsługiwał tempomat? I jak założę nowy to muszę coś dodatkowo adaptowac? 

Edytowane przez shadow997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...