Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duże spalanie 2.0TDI BPW


Opetero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem ze swoim A4 B7 Avant 2.0TDI 140KM BPW. Samochód pali około 10-11 litrów na 100km. Poza tym nie widzę żadnych niepokojących objawów. W czym może tkwić problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje BPW też tyle pali i wszystko sprawne jest  :whistling:

Tylko sandałek troszkę ciężki mam i Q na pokładzie :P

Jak też lubisz przycisnąć to spalanie w górnej granicy normy:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie trasy robisz?  puki nie rozgrzeje się motorówka, to więcej pali.

u mnie miejskie trasy po <5Km to 12-14 jak lekka noga, a jak się pościgam od świateł do świateł to 17-20 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę do szkoły około 25km, 50/50 trasa/miasto. Silnik dogrzewa się dość szybko, powiedzmy po około 5km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10-11 litrów to dużo. Masz ciężka nogę. Mi ją głaskam pedał pali 6,5 litra a też mam BPW. Żebym miał 11 litrów musiałbym cisnąć non stop 200..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób logi jak masz możliwość, zobaczymy czy jest powód zwiększonego spalania. btw to wskazanie na kompie czy na dystrybutorze?

 

przy 200 to 15-16l prędzej :D przy 140 już jest 11+ chwilowe na tempomacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jechałem maksymalnie 209 to miałem spalanie lekko ponad 15 litrów to zależy czy pod górkę jedziesz z górki itp. Jemu przy spokojniej jeździe nie ma prawa palić 11 litrów nawet w mieście. Mi w mieście pali 7,5 max 8 litrów. Trasa jak głaszcze pedał to najmniej miałem średnie 6,3. Normalnie trasa to między 6,5 a 7 litrów ( trochę autostrady, trochę miasta ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto przy nagły wzroście zużycia paliwa sprawdzić zaciski :) Najlepiej podnieść na podnośniku i sprawdzić czy nie stawia klocek oporu :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2018 o 12:41, moniuh napisał:

zrób logi jak masz możliwość, zobaczymy czy jest powód zwiększonego spalania. btw to wskazanie na kompie czy na dystrybutorze?

 

przy 200 to 15-16l prędzej :D przy 140 już jest 11+ chwilowe na tempomacie.

Spalanie z dystrybutora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 18" kołach:

w mieście gdy zimny: 12l

w trasie jadąc ekonomicznie: 5.8l

160km/h 7-8l

Srednio ok 7. 5l

Na 16" potrafił zejść do 5l ale jadąc bardzo ekonomicznie

Edytowane przez Miki95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał nowego tematu bo to nie ma sensu mam ten sam problem jeśli to wgl. problem :) ja mam 2.0 BPW w sedanie koła 17'' tyle że szerokie 235/45 no i nieszczęsny automat Multitronic ,w trasie do 140km/h pali mi około 8l ale to nie w tym problem ostatni tydzień żona dojeżdzała do pracy co prawda ma powiedzmy do niej około 6km wiec silknik nie rozgrzany i wgl . po zrobieniu 150km dotankowałem pod sam korek i weszło 17l co daje 11,5l na 100 ;O troszeczkę mnie to przestraszyło. I  teraz pytanie do was czy to normalne czy szukać problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz w miarę dokładnie ocenić spalanie to wyjeździj przynajmniej zbiornik paliwa i tankuj przed i po próbie  na tej samej stacji i z tego samego dystrybutora :whistling:

Na tak krótkim dystansie jaki wziąłeś do swoich wyliczeń , błąd może wynosić nawet +/- 20% :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...