Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak ładowania przy gwałtownym dodawniu gazu


Dexter0000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem Audi A4 B7 1.9TDI BRB z 2006r. Problem polega na tym, że od jakiegoś tygodnia wyświetla się kontrolka ładowania przy mocnym dodawaniu gazu. Po odjęciu gazu poświeci jeszcze chwilę i znika.

Od dłuższego czasu mam również problem z odpalaniem, raz odpali bez problemu od kopa, a raz na jakiś czas(Chociaż teraz już dużo częściej) rozrusznik bardzo ciężko kręci silnikiem, tak jakby miał za małe napięcie. Najgorzej gdy silnik jest zagrzany, 

wtedy po przekręceniu kluczyka tak jakby rozrusznik na chwilę się zatrzymał i dopiero potem zaczyna kręcić. Kable od aku i rozrusznika mam wyczyszczone więc raczej one odpadają. Może miał ktoś z was podobną sytuację i wiecie jak to ogarnąć.

Czekam na porady 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup miernik za 20 zl, wlacz silnik, swiatla i sprawdź napięcie ładowania możesz przyłożyć do klem akumulatora, powinno być ~14,4 V 

nastepnie niech ktoś przygazuje i sprawdzaj czy napięcie nie spada, jak spada to oznacza uszkodzony alternator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy od razu ze uszkodzony, pewnie szczotki, albo komutator kończą żywot, akumulator jest niedoładowany... stąd problemy z odpalaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...