Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silnik 1.8T proszę o ocenę, opinie, komentarze silników 150KM, 163KM i 190KM


Dem6nek

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, bartez90 napisał:

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie, że udało się zakończyć spór ?

Tutaj troszkę wyżej kolega doradził bym poszukał tutaj polecanych fachowców do założenia instalacji gazowej, wpisałem to w wyszukiwarkę i wyskoczyło mi dosłownie wszystko, gdzie znajduje się słowo "gaz" czy "instalacja". Co prawda mam już zamiar obdzwonić dwa punkty w Częstochowie to jest 30km ode mnie więc nie jest to specjalnie daleko. Oczywiście nie kieruję się odległością czy też choćby założeniem instalacji jak najtaniej. Chciałbym mieć to zrobione porządnie. ?

Oczywiście tak z ciekawości chciałbym znaleźć tutaj ten temat i poczytać czy jest ktoś dobry w mojej okolicy, wspomoże ktoś bym mógł spojrzeć na oferty założenia instalacji gazowej tak w mojej okolicy. Spróbuję sam jeszcze poszukać ale jakby ktoś byłby tak miły to proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Nie wiem jak ale tak jak nie potrafiłem znaleźć nic na temat gazu tutaj to znalazłem wpisując pytanie w google, a tutaj jak wpisywałem to mi wyskakiwało dosłownie wszystko :) , Co prawda nie znalazłem jeszcze wzmianki o fachowcach z mojej okolicy ale zabieram się do szukania.

Tak mi się jeszcze przypomniało do mojego tematu chciałbym uzyskać odpowiedź czy ten Audi A4 B6 1,8T 150KM silnik AVJ to taki nie najgorszy czy słabiutko?

I który z tych silników 1,8T (150KM, 163KM i 190KM) jest częściej psującym się egzemplarzem, oczywiście nie chodzi mi tylko i wyłącznie o silnik bo silnik wierzę, że wszystkie trzy muszą być dobre. Mam na myśli tak ogólnie czego mogę się spodziewać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze avj nienajgorszy, ale dla mnie z ta buda srednio sobie radzi. Z tym ze bfb bedzie niewiele lepszy. Kazdy ma inne potrzeby. Program tez mozna zrobic jesli bedzie malo.

Co do awaryjnosci to w zasadzie nie ma roznic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok umówiłem się dzisiaj na instalację gazu u fachowca najczęściej chwalonego tutaj na A4-klub, 3500zł, zwykle się targuję tym razem się BAŁEM by mi nie zrobił na złość :) 

Jutro będę dzwonił do innego fachowca na chip tuning. Co myślicie warto podciągnąć te 150KM w górę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto, ale warto też jechać do kogoś kto ma hamownie i sprawdzi ile faktycznie mocy przybyło, a nie wgra program na placu u Mirka (bo to specjalnie do tego silnika na wielu modelach już jest zrobione i bangla bez problemu) skasuje kilka stów a Ty będziesz miał potem problem bo coś w silniku zacznie padać po miesiącu użytkowania.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bartez90 napisał:

Chyba zle zrozumiales, pewnie chodzilo o zwiekszenie mocy z bazowych 150 km w gore.

Przeczytałem na spokojnie trzeci raz i poprawiłem wypowiedź :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dem6nek napisał:

Ok umówiłem się dzisiaj na instalację gazu u fachowca najczęściej chwalonego tutaj na A4-klub, 3500zł, zwykle się targuję tym razem się BAŁEM by mi nie zrobił na złość :) 

Jutro będę dzwonił do innego fachowca na chip tuning. Co myślicie warto podciągnąć te 150KM w górę? 

Gdzie ty ten gaz zakładasz?3500 za 1,8T?Chyba kogoś tu pogięło:glupek2:.Poczytaj wątek kolegi Stanley w LPG.U nas w Katowicach w polecanym Silesia Cars zapłacił 3200 do B7 BFB z klamotami na 250 koni.Sam też u nich robiłem ASN na Stagu i dałem 3900:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mirek31071977 napisał:

Gdzie ty ten gaz zakładasz?3500 za 1,8T?Chyba kogoś tu pogięło:glupek2:.Poczytaj wątek kolegi Stanley w LPG.U nas w Katowicach w polecanym Silesia Cars zapłacił 3200 do B7 BFB z klamotami na 250 koni.Sam też u nich robiłem ASN na Stagu i dałem 3900:)

ehhh no właśnie się tam do Silesia Cars postanowiłem pofatygować i ten koleś od razu podyktował taką cenę, już piszę jaki sprzęt:

Posiadam Audi A4 B6 1,8T 150KM 

A sprzęt zaproponowany za te 3500zł to:

Sterownik: QBox

reduktor: ACR-01 250

Wtryskiwacze pojedyncze Baracuda 130 NL

Zbiornik 72 litry

Zdjęty kolektor do wiercenia i nowa uszczelka pod kolektor.

 

Proszę o pomocne preteksty by zeszli troszkę z ceny ?



A teraz odpowiedź dla forumowicza Langista
Co do chip tuningu to myślę, że to porządny warsztat ale dzięki za poradę z tą hamownią, zależy by mi to solidnie zrobiono skoro życzy sobie za chip tuning 800zł 
Przepraszam za dwie odpowiedzi w jednej wiadomości.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalator Ci nie zjedzie z ceny, bo jak Ci nie pasuje to możesz iść do kogoś innego. Porządny warsztat, mający renomę i który jest dobry w tym co robi, na brak klientów nie narzeka i ma gdzieś czy się zdecydujesz na montaż u niego ?

Żeby zrobić porządny program hamownia jest zbędna. Podstawa to wcześniejsza diagnostyka i ogarnięty tuner. Cena akurat nie decyduje o jakości, bo i za 1,5 tys możesz mieć porządnie... ale spierdolone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem o tym, dlatego pisałem wcześniej, że BAŁEM się negocjować niższą cenę bo chcę by to było dobrze zrobione więc nie chciałbym go denerwować na "dzień dobry" :) 

Tylko liczyłem w tym przypadku na komentarz od Klubowicza mirek31071977 skoro sam tam był i kolega pokierowany przez niego zapłacił mniej to może są szansę się dogadać by 300 zł zszedł skoro taki kawał muszę jechać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, przem8 napisał:

Żeby zrobić porządny program hamownia jest zbędna. Podstawa to wcześniejsza diagnostyka i ogarnięty tuner. Cena akurat nie decyduje o jakości, bo i za 1,5 tys możesz mieć porządnie... ale spierdolone ?

Z tego co ja wiem, to najpierw należy sprawdzić ile auto ma koni, żeby mieć jaką bazę pod program i wiedzieć w jakiej kondycji jest silnik. Wgrywanie gotowca pod dany model silnika moim zdaniem jest jak strzał kulą w płot z desek ze 100 metrów, niby możesz trafić, ale nie wiesz czy nie przestrzelisz.

Dlaczego gotowca? Moim zdaniem żaden szanujący się tuner nie zrobi programu bez wcześniejszego hamowania samochodu. Zedytowanie mapy bazując na aktualnych wartościach to wgrywanie gotowca, bo każdy dany model silnika ma takie same wartości, a trzeba je przecież dostosować pod konkretny egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Langista napisał:

Z tego co ja wiem, to najpierw należy sprawdzić ile auto ma koni, żeby mieć jaką bazę pod program i wiedzieć w jakiej kondycji jest silnik. Wgrywanie gotowca pod dany model silnika moim zdaniem jest jak strzał kulą w płot z desek ze 100 metrów, niby możesz trafić, ale nie wiesz czy nie przestrzelisz.

Dlaczego gotowca? Moim zdaniem żaden szanujący się tuner nie zrobi programu bez wcześniejszego hamowania samochodu. Zedytowanie mapy bazując na aktualnych wartościach to wgrywanie gotowca, bo każdy dany model silnika ma takie same wartości, a trzeba je przecież dostosować pod konkretny egzemplarz.

Wydaje mi się, że masz rację bo jakoś super nowe te auto to to nie jest to jest 2002rok,  komputer może pokazywać innaczej i osiągi samochodu mogą być słabsze. Wiem, że są takie kostki (w które nie chcę się bawić oczywiście)  ale słyszałem, że jest coś takiego tak jak to wcześniej ująłeś robione u "jakiegoś Mirka" :) takie coś samemu można podpiąć pod pompę tak, że komputer tego podobno nie widzi, a efekt to mniejsze spalanie i większe przyspieszenie. Nie wiem jak to możliwe, że komputer tego nie widzi ale tak jest bo taki właśnie "Mirek" mojej ciotce tak założył za 150zł :D

Ma ktoś jakieś propozycję gdzie mógłbym zlecić zrobienie chip tuningu?  Jak narazie to jestem nastawiony na Częstochowę. Jestem z Lublińca to jakoś specjalnie daleko na Częstochowę nie mam. Liczyłem, że w tym Silesia Cars w Katowicach prócz instalacji gazowej zrobią chip tuning ale jednak tym się nie zajmują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Langista napisał:

Wgrywanie gotowca

Czy ja coś wspominałem o gotowcach? Sama hamownia na pewno da Ci pogląd na sprawność silnika i osprzętu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Częstochowie jest podobno dobry tuner co podnosi moc w autach z głową. Kumpel tam robił swoje B8 2.0 tfsi i jest zadowolony, ale niestety nazwy nie podam bo nie znam.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Langista napisał:

W Częstochowie jest podobno dobry tuner co podnosi moc w autach z głową. Kumpel tam robił swoje B8 2.0 tfsi i jest zadowolony, ale niestety nazwy nie podam bo nie znam.

Ok ale jakbyś mógł coś więcej rozwinąć, który to ten z Częstochowy bo myślę, że z tym samym dziś gadałem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...