Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dodatek do ON archoil ar6900-d max


wiorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Aby ulżyć żywotowi układu paliwowego myślę o stosowaniu dodatku archoil ar6900-d max

Proszę o informacje czy ktoś używa , ma opinie i jakie są efekty po zastosowaniu dodatku do paliwa archoil ar6900-d max.

Proszę tylko o konkrety, nie interesują mnie brednie ,,a bo ja bym zamiast ,,.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pełnoletnią Toyotę silnik D4D układ paliwowy Common Rail.

Miałem od dwóch lat problemy z pompa wtryskową a raczej z zaworami SCV i niewiele mnie dzieliło od ich wymiany, koszt ok. 1000 zł.

Stosowałem różne "sztuczki" z dodatkami do paliwa: olej do 2T, preparaty myjąco-smarujące Forte i innych renomowanych producentów z krótkimi efektami.

Od dłuższego czasu dolewam do paliwa AR6900, układ paliwowy działa bez żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leję do swojej A4 już prawie rok i według mnie spalanie spadło do 0,5l na 100 km, sprawdzałem wtryski przed i po paru bakach, korekty się poprawiły. Mam 240 tys i nie ma śladu opiłków na filterku pompy. Koledze do Fiata JTD poleciłem i korekcje z ponad 1 spadły do ok 0,5, przestał kopcić. Brata BMW E90 3.0D ładniej pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 335tys i to od dwóch lat leje. 100ml na bak a kupuje 500ml za ponad 70zl w petrostar. Ogólnie polecam korekcie bliskie zeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, KINIAM napisał:

Mam pełnoletnią Toyotę silnik D4D układ paliwowy Common Rail.

Miałem od dwóch lat problemy z pompa wtryskową a raczej z zaworami SCV i niewiele mnie dzieliło od ich wymiany, koszt ok. 1000 zł.

Stosowałem różne "sztuczki" z dodatkami do paliwa: olej do 2T, preparaty myjąco-smarujące Forte i innych renomowanych producentów z krótkimi efektami.

Od dłuższego czasu dolewam do paliwa AR6900, układ paliwowy działa bez żadnych problemów.

Regenerują te zawory cena dużo niższa i działają latami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kodzak33 napisał:

Regenerują te zawory cena dużo niższa i działają latami 

Nie słyszałem o regeneracji, jedynie o mechanicznym płukaniu z osadów.

Swoje wykręciłem a ponieważ działają jak elektromagnes i przyciągają opiłki więc łatwo stwierdzić stan pompy wtryskowej.

U mnie opiłków nie było, zawory płukałem ok. 12 godzin podłączone pod prąd.

Systematyczne stosowanie AR 6900 widocznie dobrze smaruje układ paliwowy i silnik odzyskał swój pierwotny wigor czyli prawidłowe dawkowanie paliwa.

Kilka dni temu wymieniałem profilaktycznie podkładki pod wtryskami przy okazji sprawdzono działanie wtryskiwaczy, wszystko w należytym porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Co to za preparat i gdzie go kupić? Pytam,  bo dolewam olej do 2T i jeżeli jest lepszy, to bym zmienił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, a-kuba napisał:

Panowie, Co to za preparat i gdzie go kupić? Pytam,  bo dolewam olej do 2T i jeżeli jest lepszy, to bym zmienił. 

Na aledrogo można normalnie kupić. Nie przestrasz się ceny bo kosztuje 70-80 zł, ale wystarcza na 10 tankowań. Jest dużo lepszy od oleju 2T, nie zapycha przede wszystkim DPFa.

Edytowane przez Arek476
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za informacje.

Zamówiłem AR 6900 . Wyjadę 3-4 zbiorniki z dodatkiem i napiszę co zauważyłem(albo i nie zauważyłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy dodawał ktoś go do poczciwego AFN'a? Skoro takie pochlebne opinie to może i ja bym zaczął z niego korzystać. Tylko szkoda, że akurat kupiłem całą butlę Diesel Skydd, szkoda że nie trafiłem na ten temat wcześniej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie do starych silników bez DPF można spokojnie lać inne dodatki tańsze, nawet olej 2T (byle nie zwykły mixol). AFNy i inne podobne 1Z nie miały problemów z zacierającymi się pompami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do zwykłego.

Archoil w proporcjach 1ml/1L  paliwa podbija liczbę cetanową o ok 4 punkty.  (Tak wynika z opisów tego środka na forum alfy).Z premium może być za bogato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też do zwykłego. Jedno tankowanie zgodnie z zaleceniem 1l/1ml, drugie 1l/0,5ml, i tak za zmianę. Na dłużej wystarcza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2018 o 10:37, KINIAM napisał:

Nie słyszałem o regeneracji, jedynie o mechanicznym płukaniu z osadów.

Swoje wykręciłem a ponieważ działają jak elektromagnes i przyciągają opiłki więc łatwo stwierdzić stan pompy wtryskowej.

U mnie opiłków nie było, zawory płukałem ok. 12 godzin podłączone pod prąd.

Systematyczne stosowanie AR 6900 widocznie dobrze smaruje układ paliwowy i silnik odzyskał swój pierwotny wigor czyli prawidłowe dawkowanie paliwa.

Kilka dni temu wymieniałem profilaktycznie podkładki pod wtryskami przy okazji sprawdzono działanie wtryskiwaczy, wszystko w należytym porządku.

Możesz pokierować jak wymienic podkladke i uszczelniacz na wtrysk? Cieknie mi delikatnie z jednegoi chciałbym to zrobić. Samemu dam rade??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎06‎.‎10‎.‎2018 o 17:35, Arek476 napisał:

Na aledrogo można normalnie kupić. Nie przestrasz się ceny bo kosztuje 70-80 zł, ale wystarcza na 10 tankowań. Jest dużo lepszy od oleju 2T, nie zapycha przede wszystkim DPFa.

Arek , dzięki za info …..

...te 70 - 80 zł. to za 0.5l …. , dobrze zrozumiałem ?

Edytowane przez a-kuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.petrostar.pl/chemia/dodatki-do-paliwa/archoil/archoil-ar6900-d-max-cetane-booster-z-dcm-500ml,p503981973

Leje to od roku 100ml na bak odmierzamw setce ? oraz raz na 10tys dwa produkty forte na czyszczenie wtryskow i całego układu. Mam aktualnie 336tys i korekcie wszystkie cztery prawie po zero. Dla niedowiarków wrzucę kiedyś fotkę. Ogólnie polecam te produkty z tej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...